Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem Royal Financial Trading.


Wczorajszy handel na indeksie 30 największych spółek Niemiec odbywał się zgodnie z założeniami z analizy: “Główny handel powinien odbywać się pomiędzy klasycznymi poziomami R1, PV oraz S1 (..).trzymanie z kolei wykresy ponad poziomem dziennego PV powinno wywołać ruch pod okolice pierwszego oporu intraday, nie mniej.

Ruch wywołały od dziennego PV wykonał ponad 106 punktów, jednak głównym celem dla poniedziałkowych pozycji long była strefa R1, więc zgodnie z założeniem zdecydowana większość pozycji zredukowana została właśnie pod tą strefą. Niewiele więcej punktów wytrwało tych paręnaście punktów więcej – ze stale przesuwanym zleceniem SL na zysku.

Z perspektywy intraday wczorajsza sesja nie zmieniła nic w obecnym układzie wykresu niemieckiego indeksu, dlatego dzisiejsze sesja – podobnie jak wczorajsza w głównej mierze opierać się będzie o klasyczne założenia PSV dotyczące sesji intra.

DAX – M5, przegląd sesji

Dax Intraday

Dzisiejsza sesja rozpoczyna się niewielką luką wzrostową – powyżej dziennego poziomu PV znajdującego się na poziomie 11.987. Będzie to na dziś pierwszy poziom sygnalny dla pozycji long / short. Klasyczne przełamanie poziomy PV powinna dać ruch w okolice pierwszego wsparcia intraday S1 11.935, które idealnie pokrywa się z wczorajszymi dołkami. Jeśli doszłoby do tworzenia dalszej negatywnej struktury pivotowej, jej pełne wypełnienie miałoby miejsce w okolicach drugiego wsparcia S2 na poziomie 11.873, który znajduje się w bliskiej odległości od piątkowych dołków, skąd strona popytowa odreagowała – na razie – niewielką korektą. Dojście jednak do strefy S2 oznaczałoby duże prawdopodobieństwo chęci odwiedzenia wczoraj przytaczanego poziomu 11.705.

Analogicznie, w przypadku utrzymania się wykresu powyżej dziennego PV lub w momencie jego re-testu i wyraźniejszej reakcji popytowej obserwowanej na wolumenie – celem będzie w pierwszej kolejności wczorajszy szczyt na poziomie 12.040 oraz następnie okolice poziomu 12.100, który jest istotny z perspektywy intra. Jak pisałem we wczorajszej analizie, poziom ten jest sekwencją układu spadkowego i zarazem idealną strefą do możliwości kontynuacji spadków, po ówczesnym re-teście strefy od dołu.

Dzisiejszy kalendarz makro wskazuje na dane ZEW o godzinie 11:00 dla niemieckiej gospodarki. Będą to istotne dane, które potwierdzą lub zaprzeczą wczorajszemu odreagowaniu fali spadków. Danych dla US dziś praktycznie nie ma, dlatego będą to jedynie istotne w ciągu dnia informacje dla niemieckiego indeksu.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 11.09
R3 = 12.215
R2 = 12.101
R1 = 11.049
P.P = 11.987
S1 = 11.935
S2 = 11.873
S3 = 11.759

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz walutowy – funt zyskuje w nadziei na porozumienie
Następny artykułBank Korei Pd.: Musimy monitorować „premię kimchi” na kryptowalutach
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here