Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem Royal Financial Trading.


Przegląd wczorajszej sesji

Wczorajsza sesja na DAX niczym szczególnym nie zaskoczyła. Większość sesji skupiła się na opisywanym wsparciu na poziomie 12.340 / 12.320, które było klasycznym wsparciem intra oraz wsparciem wynikającym z poziomu S1. Z wolumenowej strony również większych niespodzianek nie było- jedyna próba pobudzenia strony popytowej była na chwilę przed godziną 14:00, gdzie na rynek wszedł stosunkowo duży wolumen, wynoszący ponad tysiąc kontraktów na świecę M1.

DAX M1 – Przegląd wczorajszej sesji

Nie jest co prawda informacja mogąca sugerować akumulację na strefie, mimo wszystko jednak warto przyjrzeć się całości rozkładu wolumenu na poziomie 12.400/12.410. Poniżej widzimy wykres profilu wolumenowego, czyli poziomy, gdzie wolumen kumulował się najbardziej. Zaznaczony pierwszy punkt nie jest bardzo dużym poziomem obrotu, jednak po wczorajszym dniu aktywność w tym rejonie mocno wzrosła. Stanowi to zatem na chwilę obecną wsparcie wolumenowe, które praktycznie pokrywa się z dzisiejszym poziomem R1.

DAX – Profil wolumenowy

Jest to o tyle istotna informacja, że poziom może posłużyć jako punkt do obserwacji z perspektywy możliwych zajęć pozycji. Na dziś poziom 12.400 uznałem zatem jako poziom istotny dla utrzymania niewielkiej sekwencji wzrostowej. Jeśli poziom zostanie przełamany, wówczas wstrzymam się z pozycjami długimi aż do momentu ewentualnego zejścia do wczorajszym minimów. 

DAX M5 – przegląd poziomów na dzisiejszą sesję

Aktualnie sesja zdaje się mieć pozytywny sentyment – jednak dla zdrowotności rynku przydałaby się korekta, by móc dalej spokojnie wspinać się do kolejnej strefy oporowej na poziomie pełnej strefy 12.500. Jeśli szacować najdogodniejsze miejsce korekty byłby to wspominany już poziom 12.400 i właśnie tam będę zwracał szczególną uwagę na na dalsze reakcje wykresu oraz rozkład wolumenu. Jeśli traderzy z Frankfurtu chcą utrzymać sentyment – dziś powinien pojawić się poziom 12.500. Przełamanie zaś poziomu 12.400 odłoży znacznie w czasie dalsze wspinanie i celem będzie dzienny poziom PV 12.350 oraz ewentualność re-testu wczorajszych minimów.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 14.08

R3 = 12.509
R2 = 12.430
R1 = 12.388
P.P = 12.351
S1 = 12.309
S2 = 12.272
S3 = 12.193

Bayer odrabia straty

Wykres Bayer – +1.48%

Wczorajszy gwałtowny spadek spółki Bayer, który opisywaliśmy dał się mocno we znaki całemu indeksowi. Sama spółka potrafiła osłabić indeks w kluczowym momencie o ponad 130 punktów. Dziś jak widać spółka delikatnie odrabia straty i podczas pisania analizy znajduje się na poziomie +1.48%. Całkowite odrobienie straty może potrwać do końca tygodnia, jednak widać, że początek sesji dla spółki jest póki co optymistyczny. Dzisiejsza sesja na spółce przekłada się na prawie 9 punktowy zysk dla indeksu.

Może Cię zainteresować: Bayer najniżej od września 2013 r. Koncern musi zapłacić $289 mln odszkodowania!

Składowe indeksu DAX – Bayer na plusie

 

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułHiszpania chce Blockchain w administracji
Następny artykułKapitalizacja rynku kryptowalut poniżej $200 miliardów
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here