Naga MarketsStrategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Ostatnia sesja pokazała całkiem ciekawe dzienne zasięgi ruchu
  • W tym momencie oscylujemy powyżej zakresu PK
  • Jeśli ta tendencja się utrzyma możemy podejść do 16.090 pkt
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

DAX nadal pod znakiem korekt

Wczorajsza sesja pokazała bardzo ciekaw ruch – powiedziałbym “fajny” ale przed oczami miałbym od razu nauczycielkę języka polskiego, która za każdym takim słowem wstawiała “lufę” (mimo, że w Niemczech język polski traktowany był jako język obcy dla nas). W każdym razie indeks utrzymuje się obecnie na zakresie PK po przelocie wczorajszym od zakresu R1 do S1. To podkreśla tylko wykonywane zasięgi i fakt, że statystycznie po takim dniu kolejny również rozgrywany jest podobnie pod względem ruchu.Na dziś idealnym rozegraniem byłoby zbliżenie się podobnie do strefy R1, przypadającym na poziom 16.090/100 skąd można by szukać ponownie pretekstu do cofnięcia. W przypadku jednak braku podejścia i wyłamania PK od razu – wraz z późniejszym potwierdzeniem – celem dla rynku mógłby być zakres 15.808 – 15.765 punktów. Warto jednak poczekać na reakcje po godz. 9 – 10.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

wykres DAX H1 24.11.2021
DAX H1 24.11.2021

Podsumowanie dla sesji

Szansa na główny ruch do południa: Dalsze cofanie, ruch spadkowy – jednak dobrze byłoby, gdyby jednak rynek zrobił to po wcześniejszym wzroście do rejonów 16.090.
Cel dla sesji: 15.808 – 15.765.
Potwierdzenie stojące za tezą: Brak typowego momentum po rozładowaniu sentymentu.
Dzisiejsze poziomy PK*: 24.11
R3 = 16.325
R2 = 16.211
R1 = 16.090
PK = 15.975
S1 = 15.860
S2 = 15.735
S3 = 15.612

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.  

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułAkcje Lotos wzrosły o ponad 1 procent. Najsłabiej wypadły wczoraj małe spółki
Następny artykułTen Square Games dominował wczoraj w indeksie mWIG40
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here