Naga MarketsStrategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Niewiele zmieniło się od wczorajszej sesji
  • Zejście nocne do zakresu S1 pokazuje jednak słabość
  • Dziś jest dzień „być albo nie być” dla obozu byków
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Zejście pokazuje słabość rogatych

Wczorajsza sesja faktycznie zamknęła się między zejściem do nieco niższej strefy niż szacowałem w maksymalnym odchyleniu korekcyjnym a podejściem do R1. W kółko up&down bez żadnych wskazań, nowości czy zmian układu. Nocna sesja za to schodząc do zakresu S1 pokazała słabość obozu byków i na ten moment wszystko stoi pod znakiem zapytania co dalej.Schodząc do S1 rynek wyraźniej też przybliża się do strefy last chance to buy, która przebiega mniej więcej w zakresie 14.995 punktów. Sugeruje ona, że powrót poniżej jej zakresu kończy zabawę z pozycjami długimi i znów na rynek zawitać mogą ostrzejsze korekty.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Czy tak będzie czy nie zobaczymy podczas kolejnych godzin – ale dziś warto będzie reagować w razie wyłamania zakresu „ostatniej szansy” i póki rynek nie powróci powyżej S1/PK, nie szukać wejścia typu long na chama. Na razie walczymy na S1, nic jeszcze nie zostało jednoznacznie potwierdzone, więc wszystko jeszcze dziś przed nami.

wykres DAX H1 12.10.2021
DAX H1 12.10.2021

Podsumowanie.
Szansa na główny ruch do południa:
Odbicie do rejonu 15.150/175.
Potwierdzenie stojące za tezą: Zejście do ważnej strefy wsparcia intraday.
Dzisiejsze poziomy PK*: 12.10
R3 = 15.426
R2 = 15.331
R1 = 15.240
PK = 15.150
S1 = 15.056
S2 = 14.962
S3 = 14.868

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – „Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce„.

invest

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułBlok po 22 – 11 października 2021: EUR/USD, GBP/USD
Następny artykułKurs dolara (USD/PLN) w tej samej strefie. Rynek oscyluje wokół 3,96 PLN
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here