Naga Markets

Strategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Do wczorajszego celu zabrakło 34 pkt.
  • Rynek odbił przekraczając zakres PK
  • Obecnie jesteśmy również po teście zakresu R1
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Intraday: Szybka zmiana układu, czy na dłużej?

Rynek szybko zareagował patrząc na przebieg wczorajszej sesji, jednak wiele nie zabrakło do finalnej strefy docelowej. Wraz jednak z wybronieniem zakresu dziennego S2 widać, że rynek dosyć mocno podszedł przełamując praktycznie każdy lokalny opór intraday. Co więcej, obrona dołka i późniejsze zbieranie rynku nie wygląda wcale na przypadkowe czy chwilowe, wobec tego dziś – mimo nadbicia drugiej strefy oporu oznaczanej dzień wcześniej warto będzie podejść do układu tak, jak rynek zebrał całość podejścia – czyli dosyć poważnie. Warto odnotować obrót z M5 właśnie w miejscu samego dołka, czyli dobrze znaną nam wartość z ostatniego czasu 3 tys. kontraktów z późniejszym potwierdzeniem zbierania podejścia (od 15:30 do 17:40). To wystarczające potwierdzenie potencjalnej zmiany układu na ten moment.

wykres DAX M5 zebranie dołka
DAX M5 zebranie dołka

Na razie punktem odniesienia dla sesji intraday są dwa poziomy a ich przełamanie negować będzie skutecznie dalsze podejścia. Nie wydaje się jednak na ten moment, żeby do tego doszło (przełamania – dla uściślenia) biorąc pod uwagę wczorajszą reakcję. Dlatego rejony 12.210 – 12.150 służą jako wsparcie dla dzisiejszej sesji. Zakres docelowy dla dalszej korekty to rejony 12.404 – 12.507 (niebieska strefa z wykresu). Zmiana układu to jeszcze za duże słowo, jednak jeśli dziś zobaczylibyśmy wyjście ponad zakres R2 i utrzymanie się rynku tam – wówczas będziemy mieli okazję do podejścia swing long z celem 12.880 – 13.100 w pierwszej kolejności. Warto zatem obserwować dalsze zachowanie rynku.

wykres DAX H1 29.09.2022
DAX H1 29.09.2022

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Swing: Rynek potwierdza brak dalszej presji

Szybka zmiana układu intraday – jednak z perspektywy swing czekamy na wyjście ponad rejon wspomniany powyżej, aby jednoznacznie określić dalszy wzorzec.

wykres DAX D1 29.09.2022
DAX D1 29.09.2022

Podsumowanie dla sesji

Intraday: 29/09
Szansa na główny ruch do południa: Szansa na odreagowanie
Cel dla sesji: 12.404 – 12.507 pkt.
Potwierdzenie stojące za tezą: Szybka zmiana układu, czy potwierdzona?
Dzisiejsze poziomy PK*: 
R3 = 12.562
R2 = 12.435
R1 = 12.312
PK = 12.180
S1 = 12.052
S2 = 11.915
S3 = 11.792
Swing: 

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.  

XTB

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułChevron sprzedaje swoją siedzibę w Kalifornii!
Następny artykułKurs dolara odhacza już nawet 5,06 zł. USD/PLN nieznacznie cofa w czwartek
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here