Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem Royal Financial Trading.


Przedostatni dzień handlu w sierpniu na niemieckim indeksie przebiegł pod znakiem dużej niepewności na wykresie. Pierwsze godziny handlu przebiegły dokładnie jak zaplanowany był scenariusz na dzień wczorajszy- przebicie poziomu 12.500 i dogranie 12.457, następnie ponowne przebicie z dograniem kolejnej strefy wsparcia na poziomie 12.405. Z technicznego punktu widzenia na wykresie jeszcze w dniu wczorajszym niewiele się zmieniło, ponieważ spadki stanowczo zostały wybronione, gdzie widać było również mocno popytowy wolumen wykańczający spadki w okolicach poziomu dziennego S3. Stopping volume był wczoraj na ponad 1200 kontraktów na świecę m1, co stanowi stosunkowo duży wynik.

DAX M1 – przebieg wczorajszej sesji

Mimo to, dzisiejsza sesja handlowa po godzinie 9:00 zaczyna się spadkowo i osiągamy już poziom dziennego S1, które mimo nadbicia zdaje się póki co bronić wykresu. Na dziś będzie to istotna strefa, która zakładając scenariusz pro-spadkowy na całą dzisiejszą sesję – po ówczesnym, ponownym przebiciu – wygeneruje sygnał sell z targetem TP1- 12.350 oraz TP2 w okolicach poziomu 12.311.

Dzisiejszy PV dzienny znajduje się na poziomie 12.461 i przynajmniej w pierwszej połowie handlu nie wygląda, jakby strona popytowa chciała go re-testować. Jeśli jednak doszłoby do odwiedzenia poziomu, zgodnie z zasadą kontynuacji trendu, jest to stosunkowo dobry poziom na próbę dołączenia do dalszych spadków. Byłoby to wówczas klasyczne podejście stale niższych szczytów, zachowując przy tym sekwencje spadkową z ostatnich dwóch sesji.

DAX – M15, możliwy scenariusz na dziś

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 31.08

R3 = 12.762
R2 = 12.612
R1 = 12.530
P.P = 12.461
S1 = 12.380
S2 = 12.311
S3 = 12.160

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz walutowy – Argentyńska lekcja
Następny artykułAkcje CI Games tracą 15% po publikacji słabych wyników za II kw. br.
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here