Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Kontrakty na indeks testowały w piątek zakres określonej re-akumulacji
  • Dwie pozycje złapane w ramach projekcji wzrostowej
  • Oczekiwane będzie obecnie ruszenie indeksu w stronę zakresów docelowych

DAX z dużą szansą kontynuacji – luka jednak do pokrycia?

Rynek w piątek schodzi do wyznaczonego boxa re-akumulacyjnego z dwóch tygodni wstecz, kiedy mowa była o potencjalnej projekcji wzrostowej. Wejście w zakres było dość newralgiczne – spowodowane głównie informacją o zakażonym prezydencie USA, jednak jak to mówią – każdy pretekst jest dobry do przetestowania dolnych ograniczeń. Jedynie zagadką było kiedy rynek wygeneruje odpowiednie obicie, bo w sam piątek początkowo wcale się na to nie zapowiadało.

wykres DAX H4 05.10.2020
DAX H4 05.10.2020

Jednak finalnie nie będąc już obiektywnym liczę na wygenerowanie kolejnego ruchu – tym razem pod sam zakres docelowy, czyli okolice 13.300 – 13.500 pkt. Jeśli ruch ten będzie generowany w miarę stabilnie może uda się faktycznie przytrzymać pozycje na 400 – 500 pkt jak w projekcji było to zalecane.

Obecnie z kontekstu intraday PK pozostają dokładnie takie same jak w piątek. Sytuacja jest na tyle zbliżona jeśli chodzi o najważniejsze poziomy dla sesji, że nie ma co kombinować. Obecnie najlepszych schematem byłby dla mnie zejście do PK oraz dalsza akumulacja. Celem na dziś może okazać się 12.870 pkt.

wykres DAX M30 05.10.2020
DAX M30 05.10.2020

Jeśli z kolei dziś po raz enty zobaczymy konsolidację, czyli ruch niewykraczający poza ramy 12.600 – 12.800 będzie to zwyczajnie kolejny nudny dzień łapania zakresu górnego i dolnego ograniczenia. Z uwagi na pozycje jednak liczę, że swing wyjdzie tak, jak został zaplanowany.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 02.10
R3 = 12.888
R2 = 12.827
R1 = 12.763
PK = 12.700
S1 = 12.636
S2 = 12.578
S3 = 12.520

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here