Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Kontrakty na DAX spadają do zakresu 13.085 punktów
  • Punkt kierunkowy dziś przypada na zakres 13.100 punktów
  • Pro-spadkowy akcent pokazuje z rana zasięg nawet do dziennego S2

DAX z nadal trwającą konsolidacją – Szansa zejścia do S2

Kontrakty na DAX w ciągu ostatnich sesji nie popisały się niczym nadzwyczajnym, toteż nie wiele więcej nowego można dodać podczas dzisiejszego przeglądu. Czekam w końcu na moment, w którym indeks wyrwie się z impasu bocznego ruchu, aby faktycznie zmienność i ruch kierunkowy nastał. Obecnie nadal pozostajemy dokładnie w tym samym zakresie ruchu i niewiele nowego można dodać.

wykres DAX H1 21.09.2020
DAX H1 21.09.2020

Punktem kierunkowym na dziś zakres 13.100 i tak długo, jak rynek pozostaje poniżej tego poziomu lub w dalszej części sesji ponownie go przekroczy tworząc negatywną strukturę dnia – zejście do zakresu S2 będzie oczekiwane. Drugie wsparcie dnia znajduje się na zakresie 12.989 punktów Na razie nie wygląda na to, aby DAX miał dziś dużo do powiedzenia, jeśli chodzi o wzrosty, jednak godzina 09:00 jak zawsze będzie w tym wypadku punktem odniesienia.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 21.09
R3 = 13.276
R2 = 13.215
R1 = 13.158
PK = 13.100
S1 = 13.048
S2 = 12.989
S3 = 12.932

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here