Naga MarketsStrategia PSV: DAX wypełnia strukturę, cofa notowania poniżej 9700 pkt. Co dalej?Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.


R2 podczas piątkowej sesji został utrzymany, a rynek przetestował strefę od poziomu dziennego S1 po zakres dziennego R1 wytyczanych wobec metodologii punktów kierunkowych*. Nie oznacza to, że rynek utrzymując ten zakres musi koniecznie wykazywać już tendencje spadkowe – co to, to nie. Oznacza to jedynie, że szansa na niewielkie dalsze przeceny jest możliwa o tyle, o ile rynek nadal podtrzymywać będzie górne ograniczenia.

wykres DAX H1 30.03.2020
DAX H1 30.03.2020

Ogólnie patrząc na wykres M30/H1 widać, że rynek popadł w konsolidację – tworząc box. Górne ograniczenie na strefie 10.060 punktów, dolne zaś przy poziomie 9450 punktów. Licząc w piątek, że R2 zostanie utrzymane miałem również nadzieję, że rynek przetestuje dolne ograniczenie, nie pogłębi szczytu i da szansę w poniedziałek na wygenerowanie sygnału spadkowego. Wszystko było by pięknie, ale dzisiejsze otwarcie pokazuje niewielką siłę.

Dlatego też dzisiejsze szukanie pozycji short przesunę na termin późniejszy. Poniedziałek dał radę ładnie przetestować dolne ograniczenie i teraz ma szansę ponownie wystartować pod górne. Dlatego każdorazowe zejście w okolice dzisiejszego S1 będę traktował jako szansę na atak R1 – R2. Dopiero jego przełamanie (9455) zaneguje dalsze wzrosty i sprawi, że setup swing-short zostanie aktywowany.

Podobne zdanie mam co do UK100 – gdzie analizę opublikowałem tutaj. Zejście, zebranie popytu, wyjście pod lokalne szczyty. Z tym, że analiza była pisana wczoraj, w niedzielę, gdzie nadal nie wiem jeszcze jak rynek się utworzy. Trzeba będzie obserwować.

Dzisiejsze punkty kierunkowe znajdują się poniżej oraz na samym wykresie. W przypadku wyłamania S1 – cel dla wykresu według mnie to zakres nawet dziennego S3, który jest relatywnie głęboko. Piszę relatywnie, ponieważ dla rynku w tym okresie zrobić 500 punktów ruchu to nie jest nie wiadomo jaki wyczyn, jednak jak na wyłapanie chociaż większości ruchu – na portfelu potrafi to zrobić dobrą robotę.

*Uwaga! O punktach kierunkowych wiele już zostało powiedziane, jednak zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszyscy wcześniej znali cykl PSV czy też zwyczajnie nie uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym metody. Dlatego prosiłbym w komentarzach czytelników o danie znać kto były zainteresowany jeszcze takim spotkaniem – i jakie pytania jeszcze Was trapią w tym podejściu. Z jednej strony nie warto powtarzać tak często tematu, z drugiej zaś, jeśli będzie dużo zapytań o spotkanie – zrobimy je ponownie.

Dzisiejsze poziomy PK: 30.03
R3 = 10.280
R2 = 10.062
R1 = 9865
P.P = 9680
S1 = 9456
S2 = 9247
S3 = 9025

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutajConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here