Naga MarketsStrategia PSV: Wczorajszy schemat generuje 100 punktów zysku. Środowy schemat handluStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • DAXowi brakuje do wypełnienia wczorajszego scenariusza 26 punktów
  • Indeks przegrywa pierwszą rundę walki ze średnią kroczącą
  • Oczekiwana jednak obrona zakresu 10.500 punktów

DAX walczy z zakresem średniej kroczącej

Czwartkowa sesja handlowa rozpoczyna się dla niemieckiego indeksu ponownym podejściem / obroną dolnych ograniczeń. Wracając jednak małym podsumowaniem do wczorajszej sesji to niewiele brakowało do strzelenia pierwszego z targetów sesji. Wytyczany był poziom 10.800 jako interesujący mnie poziom – rynek dotarł jednak maksymalnie do zakresu 10.774 punktów, gdzie brakło 26 punktów.

Jak łatwo zauważyć – rynek cofnął idealnie na średniej kroczącej (sma88), a o takiej możliwości uprzedzałem podczas wczorajszego wpisu: “(…) To oznacza, że wykres niemieckiego indeksu znacznie zbliżył się do zakresu średniej kroczącej, która bardzo często jest dla mnie swego rodzaju pokazem siły – czyli testem tego na ile strona popytowa czy podażowa ma nadal siłę. Dodatkowo pokazuje gdzie dany sentyment (w tym przypadku pozytywny) może zostać wyładowany. Jak widać po wykresie, jesteśmy w jego bardzo bliskim zakresie. Dlatego też podczas dzisiejszej sesji będę obserwował jak rynek będzie reagował na zakres – lub jego bliskie okolice, aby wyciągnąć wniosek, czy projekcja ma szanse na podejście jeszcze we wskazywany wcześniej zakres, czy trzeba zrewidować złożenia.

Póki co pierwsza walka z zakresem została przez indeks przegrana. Obserwacja nadal trwa, jednak wszystko wskazuje na to, że rynek może mieć istotne problemy z przełamaniem strefy. Szansa jeszcze na to istnieje, póki indeks broni poziomu 10.500 punktów. Poniżej może już być po zawodach.

Zobacz także: Poranny przegląd rynków: Wyhamowanie wzrostów na rynku akcji i spadki EURUSD

wykres DAX H1 07.05.2020
DAX H1 07.05.2020

Na dziś najważniejszym poziomem do obrony jest zakres S1. Plus-minus 10 punktów od 10.500, które wspominałem powyżej, że powinno być bronione, jeśli indeks chce podtrzymać obecną sekwencję. Dlatego dziś nie będzie zaskoczeniem, jak powiem, że setupem dnia będzie szukanie odreagowania po zejściu do zakresu PK / S1. Kwestia szukania pozycji długich będzie zależna od reakcji wykresu – obrotu na strefie, utworzonej sekwencji lub jednego i drugiego. Schematy na które handluję każdy zna – a jeśli nie poniżej jest baner do pobrania i wykucia ich.

 

 

 

Celem dla sesji będzie w przypadku: PK -> 10.720 – 10.750 pkt. S1 -> 10.570 – 10.630 pkt. Negacją wzrostów będzie wybicie zakresu S1. Natomiast w razie realizacji celu od PK – czyli zakres 10.720 – 10.750 pkt. możliwe szukanie w tych rejonach shorta na wykończenie sentymentu wzrostowego dnia.

Dzisiejsze poziomy PK: 07.05
R3 = 10.850
R2 = 10.755
R1 = 10.670
P.P = 10.580
S1 = 10.490
S2 = 10.400
S3 = 10.320

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here