Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • S2 maksymalnym dziennym zejściem poniedziałkowego rozegrania
  • Indeks zdaje się negować sygnały spadkowe intraday
  • Kontrakty na DAX z bazą pod dalszy wzrost na poziomie

Zmienność powraca na rynek, niemiecki indeks ponownie atakuje 13.930 pkt

Wczorajsza sesja stała jedynie pod znakiem zejścia do drugiego dziennego wsparcia intraday – statystycznie najsilniejszego z wyznaczanych poziomów. W pre-markecie wspominane było, że zejście jest już raczej wykluczone jednak konsolidacja nie byłaby złym rozwiązaniem. Pięć godzin zakresu S1 -> PK trwało nim rynek finalnie wyrwał się powyżej górnego ograniczenia, więc poniekąd handel od bandy do bandy miał zasadność. Niemniej jednak struktura nadal jest przez niemiecki rynek broniona i wskazuje na możliwość dalszego wzrostu.

wykres DAX H1 19.01.2021
DAX H1 19.01.2021

W tym momencie oddalając wszelkie przekonania bazą dla wzrostów na dziś jest zakres S1, czyli poziom 13.832 punktów. Tam widocznie rynek zbudował sobie sekwencyjne wsparcie intraday, jednak to, z czym mierzyć się obecnie będzie indeks to nie tylko s/r czy jakiekolwiek inne poziomy odniesienia, ale również wolumenowy opór. To właśnie w obecnym miejscu rynek zbudował sobie zaplecze i – chcąc, nie chcąc – zakres ten powinien być przez nas uważany za istotny.

wykres DAX Profil - wolumenowy 19.01.2021
DAX Profil – wolumenowy 19.01.2021

Jeśli ładować się pod górne ograniczenie – zasadne z perspektywy układu sekwencyjnego – wejście w ewentualne pozycje typu long nastąpić dziś powinno z zakresu nie wcześniej niż 13.895 – 13.830, celem ataku poziomów 14.050/090 pkt. Przełamanie dolnych zakresów automatycznie neguje wszelkie, dalsze podejścia.

Dzisiejsze poziomy PK*: 19.01
R3 = 14.091
R2 = 14.026
R1 = 13.963
PK = 13.896
S1 = 13.832
S2 = 13.768
S3 = 13.700

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here