Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Kontrakty na DAX ponownie “odwiedzają” tę samą strefę
  • Rynek zwyczajnie nie ma póki co siły na wybicie impasu konsolidacji
  • Rynek wybija jednak zakres średniej na wykresie H1 sugerują możliwość ataku 13.000+

Niezdecydowany DAX, niezdecydowany rynek

Niemiecki rynek nadal zdaje się nie wiedzieć czego chce i choć nie mogę zagnieździć tego typu rzecz, to mogę za to wrzucić odnośnik to pytania, jakie chciałbym mu w tym momencie zadać. Myślę, że zresztą nie tylko ja, choć wielu wielbi się w tego typu konsolidacjach, które pozwalają gridować bez konsekwencji, handlować od bandy do bany czy ryzykować się więc niż powinniśmy, bo przecież “zawsze wraca” więc w razie co “i tym razem wróci”.

wykres DAX H4 21.08.2020
DAX H4 21.08.2020

Powyżej perspektywa rynku H4, która pokazuje, że teoretycznie indeks nie pozostawia sobie wiele miejsca na dalszą kiszonkę alpejską zwaną również kompletną konsolką. Poniżej z kolei punkty kierunkowe dnia dzisiejszego, które uwaga, żeby nie powtarzać pięćset razy: tak, są takie same jak wczorajsze. Jesteśmy powyżej średniej, więc zasadnym jest pozostawienie PK poniżej wykresu. Z kolei R2 na poziomie 13k+ również w tym wypadku pozostaje dobrą opcją.

wykres DAX H1 21.08.2020
DAX H1 21.08.2020

Niestety niewiele więcej na temat indeksu da się dziś powiedzieć, choćbym bardzo chciał. Nadal czekamy na jakiś ruch mocniejszy, wybicie jakiegoś zakresu czy zwyczajnie – większej zmienności, która coś w tym układzie zmieni. Dziś póki PK trzyma R2 oraz może  R3 będzie zasadne, dopiero wyłamanie PK nastawi mnie ponownie pro-shortowo. Na kanale Telegram NVT postaram się dziś ten ruch rozegrać z podanym wejściem.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK: 21.08
R3 = 13.079
R2 = 13.004
R1 = 12.932
PK = 12.858
S1 = 12.784
S2 = 12.715
S3 = 12.642

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułWeź udział w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów 2020. Wygraj iPada lub książki
Następny artykułWIG20 traci 0,99%. Słabe nastroje na GPW
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here