Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem Royal Financial Trading.


Piątkowa realizacja zysków możliwa.

Dzisiejsza sesja dla głównych indeksów giełdowych rozpoczęła się za sprawą podjętej inicjatywy ze strony obozu niedźwiedzi. Na nastroje na rynku na pewno wpłynęły informacje o nasilających się napięciach w handlu między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, a także sankcje nałożone przez Waszyngton na Rosję. Takie tło danych oraz fakt ostatniego dnia handlu przed weekendem mogą tylko podkręcić tempo piątkowego sentymentu na rynkach.

Niemiecki DAX otwiera się dziś luką spadkową na niespełna 40 punktów i od razu kontynuuje ruch osiadając tym samym na ostatnim ważnym wsparciu intra z poprzednich sesji. Patrząc po wolumenie reakcja powinna być klasyczna, czyli re-test strefy 12.580 lub dzisiejszego poziomu S1, który znajduje się na poziomie 12.594 punktów.

DAX M5, przegląd poziomów

Na dziś punktem newralgicznych będzie naturalnie odwiedzone wsparcie 12.540 i w tym miejscu wykres powinien być nieco bardziej broniony. Jeśli natomiast doszłoby do przełamania strefy, wówczas otwiera to drogę do kolejnych poziomów odpowiednio: 12.500 – 12.480 oraz 12.450 – 12.440.

Biorąc pod uwagę piątek i możliwość wystąpienia choć częściowej realizacji zysków takie zasięgi są zdecydowanie osiągalne i zalecałbym szczególną ostrożność na rynku. Póki co jednak, tak długo jak opisane poziomy bronią tak długo nadal jest szansa na domknięcie dzisiejszej luki i powrót wykresu w okolice 12.650 – 12.670. Oczekiwałbym takiego ruchu tylko w momencie, kiedy pokonanie strefy punktu S1 odbyłoby się na relatywnie dużym wolumenie, bądź w przypadku przejścia S1 i ponownego re-testu dającego okazję do zajmowania pozycji długich na dojście do dzisiejszego poziomu PV (12.644).

Sentyment graczy

Warto dziś również zwrócić uwagę na sentyment graczy, który w momencie, kiedy to piszę wynosi prawie 48 punktów podchodząc do górnej granicy ekstremum. Jeśli sentyment uczestników rynku się nie zmieni, lub będzie nadal rósł- wówczas zwróciłbym uwagę czy na rynku nie zaczyna się próbą tworzenia “pułapki byków” na ostateczne i raptowne zejście.

Sentyment graczy

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 10.08
R3 = 12.898
R2 = 12.771
R1 = 12.721
P.P = 12.644
S1 = 12.594
S2 = 12.517
S3 = 12.390

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here