Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.  • Rynek osiąga planowany cel z czwartkowej sesji handlowej
  • Obecnie wydaje się, że istnieje szansa na zejście indeksu PK
  • Czy istnieje lepsze zakończenie tygodnia jak zejście do niższych zakresów?

DAX z celem na niższych poziomach – piątkowy cash out

I znów piątek, kiedy indeks 30 spółek wcześniej osiągnął zakres docelowy dla sesji czwartkowej. Faktycznie, bez większych problemów rynek wygenerował ruch pod R2 – drugi dzienny opór wynikający z punktów kierunkowych – subiektywnego tworu jak zaklęcie sędziwego arbitra rynkowego. Podejście widocznie wymęczyło indeks, który z samego już rana wygląda jak koń po westernie.

Z uwagi na to, wydaje mi się, że sentyment może być dziś negatywny dla rynku. Patrząc pod względem obrotu na strefach to cash out po 17:30 dnia wczorajszego sugerował spadek indeksu. Ten utrzymał się do samej 22:00 tylko dlatego, że pobratymcy zza oceanu trzymali się relatywnie silnie. Czy sami utrzymaliby się bez ich pomocy? Wątpliwe, mocno. Rozegrać jednak tego i tak nijak nie dało się, zważywszy na godzinę – więc może i lepiej?

Obecnie rynek schodzi do 15.700 pkt a cel na dzień klawo ustaliłbym na zakresie 15.600, rzucając urok a la pieczęć na utrzymanie późniejsze tego poziomu. W końcu to PK, a nie “jakiś tam poziom”. Tak więc na dziś jeśli R2 będzie utrzymywane – szukanie S będzie według mnie o tyle zasadne, że indeks pokazał już lekką zawieszkę w dalszych podejściach i mędrkowaniu patrząc głową w niebo. W przypadku wyłamania R1 potwierdzi to tylko zależność spadkową.

wykres DAX H1 18.06.2021
DAX H1 18.06.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 18.06
R3 = 15.819
R2 = 15.744
R1 = 15.673
PK = 15.602
S1 = 15.533
S2 = 15.460
S3 = 15.390

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBlok po 22 – 17 czerwca 2021: AUD/USD, Złoto
Następny artykułKurs funta atakuje opór. GBP/PLN na zakresie 5,32 PLN w piątek
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here