Naga Markets

Strategia PSV: Na co czeka DAX? Zbliżający się sabat czarownicStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Niemiecki indeks zszedł do zakresu S1, co uprzedzone zostało klasycznym sygnałem
  • Ten spowodował zejście do wsparcia, chociaż te nadal jest utrzymywane
  • Na co obecnie czeka DAX?
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Intraday: Rynek cofa do wsparcia intraday

Podczas wczorajszego pre-marketu ostrzegałem, że to co widzimy to niestety (albo stety?) budująca się formacja odwrotu:
DAX niestety póki co generuje negatywny sygnał. Podszedł do zakresu oporu – nadbił go oraz cofa. Brakuje jednie utworzenie niższego szczytu jeszcze względem godziny 9 i mamy potwierdzony sygnał spadkowy wynikający z typowej i klasycznej zarazem formacji odwrotu. Ta mogłaby teoretycznie zepchnąć rynek do rejonu średniej + S1, jednak czy ten utrzymałby rynek?Dziś już widzimy, że wypisz – wymaluj tak właśnie rynek zareagował, spadkiem. Dobrze, ale co dalej? S1 na razie trzyma rynek ale indeks wraz z zejściem do tego zakresu niejako pokazał, że nadal siedzi w konsolidacji. Ruch boczny, który widzimy sam jeden Bóg wie kiedy się skończy – liczyłem na to, że w tym tygodniu i nadal jeszcze nadzieja co do takiego ruchu nie umarła ale kluczowy to raczej będzie kolejny tydzień ze względu na zbliżający się dzień rolowań, trzech wiedźm. Wygaśnięcie wielu instrumentów pochodnych jednocześnie, to kluczowe wydarzenie, które powoduje, że wolumeny i zmienność są zwykle duże. W trzeci piątek każdego trzeciego miesiąca wygasa wiele produktów pochodnych, co powoduje wzrost wolumenu obrotu. Czy DAX czeka na wygasanie opcji na indeks, akcje i kontraktów fut? Najprawdopodobniej.

Wykres DAX H1 06.06.2023
DAX H1 06.06.2023

Czekać jednak nikt nie będzie – handlować coś trzeba tu i teraz. Zatem na dziś rynek nie daje póki co żadnych konkretnych oznak. Ciężko powiedzieć na ten moment co dalej ale wydaje się, że scenariusz A + C może mieć o parę procent większą szansę skuteczności dziś. Jeśli zdarza się taka sytuacja jak dziś, że i spadki i wzrosty są niemal na równi prawdopodobne wracamy do podstaw z pytaniem o zależność, trend wyższego rzędu, ostatni wykonany ruch i najbliższe punkty odniesienia. Tu strukturalność przemawiać mogłaby za pozycjami długimi, ale clue na dziś musiałoby polegać na utrzymaniu S1. Wyłamanie = zejście do S2 lub nawet S3, bez wątpienia.


Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje

Sprawdź ofertę Interactive Brokers

Swing: —-

—-

Podsumowanie dla sesji

Intraday: Konsolidacja / brak punktu odniesienia – utrzymanie S1 jednak może dać podejście – patrz obrazek
Punkt odniesienia: OPEN H1 z godziny 05:15 15965.9
Cel / cele dla sesji: —
Potwierdzenie stojące za tezą: —
Negacja sekwencji / zaplanowanego ruchu: —
Dzisiejsze poziomy PK*
R3 = 16.456
R2 = 16.335
R1 = 16.202
PK = 16.080
S1 = 15.953
S2 = 15.830
S3 = 15.702
Swing: Zakończony, cel osiągnięty. 

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Warto również śledzić uzupełnienie analizy w postaci popołudniowego artykułu Pre-market

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.