Naga MarketsStrategia PSV: DAX przekracza 13.460 pkt, negacja czy krótkoterminowe wyjście?Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.


Piątkowa sesja mogła okazać się kluczowa dla inwestorów obserwujących charakterystykę tworzonych sekwencji na rynku. Pierwszym powodem, dla którego istotna ostatniej sesji była duża tkwi jeszcze w poprzednim wpisie. Podczas handlu w czwartek niemiecki indeks DAX wygenerował zejście następnie po godzinie 17:30 (a więc zamknięciu rynku kasowego) wzniósł notowania pokrywając praktycznie całość zainicjowanego spadku. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie godzina tego typu ruchu. Mowa zatem podczas rozpoczęcia piątkowej sesji z kolei była o tym, aby rynek potwierdził na ile był to ruch istotny dla indeksu – stąd też projekcja testu górnych ograniczeń mimo generowanych pierwszych sygnałów pro-spadkowych typu swing.

WYKRES DAX H1 26.01.2020
DAX H1 27.01.2020

Niemiecki indeks faktycznie podchwycił późno czwartkowe rozegranie wznosząc indeks kolejne 120 punktów wyżej. Następnie ponownie po godzinie zamknięcia rynku kasowego DAX zszedł pokrywając z kolei całość wzrostu (odwrotna analogia do czwartkowego rozegrania). Patrząc na to strukturalnie – widać nie tylko analogię wobec tych dni, ale również wskazówkę co do obecnego układu. DAX konsolidując się na strefie 13.630 – 13.560 dotychczas nie przekroczył zakresu wsparcia cenowego, czego nie zrobił i jeszcze do momentu pisania przeglądu – jednak sygnały słabości zostały wysłane już po raz drugi.

Na kolejne sesje oczekiwane zatem będzie zejście indeksu, jednak dobrze, aby ten jeszcze wygenerował korektę pokrywając choć większą część luki spadkowej. Luki na indeksie zwykle są pokrywane, zdarza się jednak, że nie od razu i trzeba mieć to na uwadze. Póki co jestem nastawiony na dogranie okna bessy – następnie szukając okazji do dalszego zejścia.

Na dziś zatem plan na dograne luki będzie relatywnie prosty i bardzo zachowawczy. Z uwagi na mocniejszy spadek nocny indeksu pozycje typu long szukane będą tylko i wyłącznie po ponownym przekroczeniu poziomy dziennego punktu kierunkowego (widocznego na powyższym wykresie). Wszystko poniżej może być jedynie łapaniem dołka i możliwością szybkiego, dalszego zejścia. Bezpiecznym celem dla handlu na dogranie będzie poziom dziennego R1 – 13.466 pkt.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 27.01
R3 = 13.720
R2 = 13.660
R1 = 13.558
P.P = 13.530
S1 = 13.458
S2 = 13.400
S3 = 13.328

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutajtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here