Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.


Podczas wtorkowej sesji handlowej na DAX – doszło do ataku poziomu wsparcia przypisanego jako istotne dla wczorajszego układu wzrostowego. Mowa była, że poziom ten powinien zostać zaliczony, jeśli poranny ruch od razu wywoła spadki – co zostało zrealizowane, następnie poziom docelowy dla pozycji długich w postaci 11.450 został również osiągnięty. Nie można wymarzyć sobie lepszej sesji handlowej, jak klasyczne zejście, zebranie zleceń i wyjście pod poziomy docelowe dla przeciwnej strony.

wykres DAX M5 26.03.2019
DAX M5 26.03.2019

To skutkowało jednym z najdłuższych trade’ów w strategii PSV w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Blisko 70 punktowy rajd został zamknięty (65,5pkt) z początkowym ryzykiem 10 punktów – co finalnie przełożyło się na początkowy risc-ratio 7:1, co jest genialnym stosunkiem zysku do ryzyka podczas sesji intraday.

Wejścia 1
Wejścia 1

Rozegranie tego scenariusza nie była łatwe w kontekście szukania mocniejszego sygnału – trzeba było zaufać budującej się strukturze wzrostowej ponownie po zejściu – dlatego również wejście było ‘relatywnie wysoko’, a nie z samego dołka. Nie jestem zwolennikiem łapania dołków i moja metodologia często wyklucza mnie z możliwości partycypowania w tego typu pozycjach (złap dołek, złap szczyt). Łapanie dolnych i górnych ograniczeń dobrze wygląda – gdy trade wejdzie, natomiast nadal jest to tylko liczenie na odwrót w stylu “tu i teraz” podczas gdy ryzyko podczas takich transakcji diametralnie rośnie.

Odchodząc jednak od samych transakcji – warto zauważyć przetasowanie na rynku kontraktów opcyjnych niemieckiego indeksu. Podczas niedawnych sesji zaangażowanie dużych instytucji w pozycjonowanie obronne przy poziomach 12 tysięcy punktów znacznie się zwiększyło. Ujmując to w prosty język, zastanawiającym jest poziom oddalony od obecnych cen o ponad 500 – 700 punktów jako poziom bronienia wykresu, jednak.. Gdybym był dużym graczem, poziom ten oznaczałby dla mnie raj dla wybicia i aktywowania tych poziomów, po czym wyjście pod strefę 11.200 punktów. Innymi słowy – swing do góry w celu aktywacji pełnej ceny opcji i wyklarowaniu ilości faktycznej zleceń w tych miejscach – oraz zejście, aby pozycje te zwyczajnie na siebie nie zarobiły.

wykres Rynek opcyjny DAX 27.03.2019
Rynek opcyjny DAX 27.03.2019

Taki scenariusz jest oczywiście mocno subiektywnym odczuciem nt. powyższego wykresu rynku opcyjnego, jednak nie byłby całkiem irracjonalnym podejściem. Czas – i sam rynek – jednak zweryfikuje te założenia.

DAX intraday

Podczas dzisiejszej sesji handlowej oczekuje się w pierwszych ruchach odreagowanie wczorajszego podejścia. W pierwszym rzucie można liczyć na zejście w bliskie okolice wsparcia – pivota dziennego lub okolic poziomu “3” – skąd powinien być następnie wygenerowany sygnał wzrostowy oraz przeprowadzony atak na strefę 11.470 “2” oraz 11.540, czyli poziom “1”. Na dziś jednak scenariusz alternatywny wchodzi w grę ponieważ trudno przewidzieć, czy ruch natychmiast zostanie podchwycony przez inwestorów z europy, czy tyczyć się to będzie dopiero sesji nałożenia sesji US z jeszcze trwającą UE.

WYKRES DAX M5 27.03.2019
DAX M5 27.03.2019

Dlatego alternatywnie zejście może być nieco głębsze niż początkowo zakładane powyżej – do poziomów “4” i jego delikatnym nadbiciem. Jeśli do dojścia lub nadbicia dojdzie, wówczas można liczyć na wygenerowanie impulsów wzrostowych na zasadzie przejęcia pałeczki po stronie obozu byków. Byłby to idealny scenariusz kontynuacji wzrostów i wywaleniem z rynku nastawionych na mocne spadki inwestorów intraday.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 27.03
R3 = 11.708
R2 = 11.560
R1 = 11.508
P.P = 11.412
S1 = 11.360
S2 = 11.264
S3 = 11.116

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutajtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Panie Maksymilianie, nie mogę lepiej wyrazić swojego podziwu dla Pana kunsztu w dziedzinie prognozowania zachowania DAX niż słowem Genialne. Pana prognoza z 27.03. dosłownie w punkt. Niestety 27.03. jeszcze nie miałem przekonania i dostałem po kieszeni. Przewidział Pan dojście do strefy między 11940 a 12000 i jesteśmy dokładnie w tej strefie.
    Czy jest jakiś sposób, żeby czytać (lub słuchać) Pana prognozy już na początku (lub blisko początku) sesji?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here