Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Kontrakty dla indeksu wyciągają wczorajszy, spadkowy pik
  • Rynek wydaje się móc wrócić dziś do przedziału 15.300+ pkt
  • Zobaczymy, czy PK zostanie dziś przekroczone i potwierdzone

DAX w ważnej strefie – być albo nie być dla longa dnia

Kontrakty na niemiecki indeks 30 największych spółek podczas czwartkowej sesji handlowej zdają się być w relatywnie wysokim miejscu, jak na ostatni spadkowy pik. Dlatego też zasadnym dziś jest sądzić, że indeks jest w stanie znów wyciągnąć ruch do zakresu 15.300 pkt – gdzie przebiega zakres pierwszego oporu dnia wynikającego z punktów kierunkowych.

Jeśli ktoś podziela zainteresowanie long, wówczas przede wszystkim powinien zwrócić uwagę na przełamanie PK na poziomie 15.205 punktów, ustabilizowanie ruchu powyżej jego zakresu oraz potwierdzenie ewentualnego podejścia wzrostowego podczas kolejnych godzin sesji. Na ten moment, przed godziną 06:00 taki schemat handlu wydaje się bardzo prawdopodobny.

Negacją wzrostów i ogólne podejścia pro-wzrostowego, będzie utrzymywanie się poniżej zakresu PK na 15.205. To będzie taki sygnał od rynku w stylu: “nie tykaj noża, panocku, bo rączki urwie.” W związku z tym warto będzie szukać long dopiero PO przełamaniu PK, wszystko poniżej tego zakresu może być nastawione spadkowo.

wykres DAX H1 20.05.2021
DAX H1 20.05.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 20.05
R3 = 15.509
R2 = 15.402
R1 = 15.300
PK = 15.205
S1 = 15.113
S2 = 15.015
S3 = 14.915

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

invest

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here