Naga MarketsStrategia PSV: Zakres boxa nadal utrzymywany - DAX powtórzy wczorajsze rozegranie?

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • DAX cofa zaraz po godzinie 17:30 całość wzrostu
  • Indeks znajduje się w zakresie wcześniejszej konsolidacji 
  • Co dalej w kwestii intraday?

Kontrakty na DAX wariują – co dalej?

Wczorajsza sesja należała do tych, które zwiastują jakiś późniejszy niemądry ruch. Taka ciszą przed burzą była do wyczucia chociażby po tym jak zachowywał się indeks po wygenerowaniu szybszego ruchu. Zastój – szybki ruch – pół dnia zastoju – szybki ruch. Dodatkowo, rynek utrzymywał się cały czas w dość niewybrednej konsolidacji, co podkreślało tylko, że rynek praktycznie nie nadaje się do handlu.

WYKRES DAX M5 13.07.2020
DAX M5 13.07.2020

Po godzinie 14 zatem odpuściłem handel, a to, co stało się później widziałem dopiero przed samym końcem dnia. Czy zaskoczyło mnie zejście? Jasne, liczyłem na inny obrót sprawy, to oczywiste. Chciałem przyjrzeć się co mogło być technicznie powodem tego zejścia, ale odpowiedzi na wykresie jako tako nie ma. Wolumen na podejściach wczoraj według mnie nie był upłynniany – cała akacja rozegrała się na 17:30/5 czyli fixingu. To tam widać dzwona na obrocie i późniejsze zejście praktycznie bez żadnego obrotu.

To samo dotyczy amerykańców z tym, że oni  – nawet o 17:30 nie mieli obrotu. Obrót na ich sesji pojawił się dopiero po godzinie 20:00, czyli jak rynek już spadał. To daje mi informację zwrotną na temat tego zejścia i jeszcze niczego nie przekreśla w kwestii możliwości odrobienia spadku. Według tego co pokazuje mi rynek, teoria może być prosta, jednak to zostanie potwierdzone lub zanegowane podczas dzisiejszej sesji. Ogólnie – spodziewam się dziś przelotów.

Poniżej dzisiejsze PK i nadzieja na wyjaśnienie wczorajszej sytuacji. Na PK doskonale wiemy jak handlować, więc dalszy komentarz jest zbędny. W każdym razie 12.537/530 będzie być albo nie być dla kolejnych wzrostowych sesji. Jeśli rynek zanurkuje się dziś do zakresu S2/S3 z zamknięciem dnia w tych okolicach – powróci do konsoli na dobre i również z tym nadzieja na wyrwanie się z tego impasu dokładnie tych samych poziomów na razie zostanie oddalona.

wykres DAX H1 14.07.2020
DAX H1 14.07.2020

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK: 14.07
R3 = 12.736
R2 = 12.666
R1 = 12.600
P.K = 12.536
S1 = 12.468
S2 = 12.405
S3 = 12.338

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here