Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Kontrakty CFD na niemiecki rynek podchodzą do 13.316 pkt
  • Rynek obecnie generuje wstępne sygnały korekcyjne
  • Jeśli DAX zejdzie w okolice 13.185 punktów można będzie szukać sygnałów

DAX z możliwością ruchu korekcyjnego

Wczorajszy ruch pokazał, że kontynuacja obrony nadal jest uskuteczniania a rynek jest w stanie nadal kontynuować wzrosty. Patrząc na rynek z perspektywy interwału czasowego H1 widać, że potencjał podtrzymania obecnej struktury wzrostów może mieć miejsce nawet do zakresu 13.380 punktów podczas kolejnych sesji. Dobrze jednak, aby podczas dzisiejszej sesji rynek wykonał korektę tak, aby do podobnego schematu handlu można było dołączyć. Aktualne miejsce indeksu nie przemawia za dalszymi pozycjami długimi – jeśli chodzi o potencjał zysku do ryzyka.

wykres DAX H1 10.09.2020
DAX H1 10.09.2020

Niemniej jednak czy takie zejście się pojawi, czy też nie to już inna kwestia. Punkt kierunkowy dla sesji, czyli subiektywnie wyznaczona strefa, przy której mogę zacząć szukać pierwszych reakcji wyhamowania ceny oraz dalszych sygnałów zakupowych to właśnie 13.185 punktów. Wówczas jeśli w tych rejonach faktycznie zaszłaby reakcja wyhamowania ewentualnego zejścia i podtrzymania obecnego sentymentu – ze stopem 30 punktów można by spróbować dołączyć się do ruchu.

W przeciwnym razie rynek ruszy beze mnie a z kolei shortów na podejście typu swing szukać będę dopiero, kiedy struktura wzrostowa zostanie oddalona (nastąpi chociaż krótkoterminowa negacja dalszych wzrostów). Tak to obecnie wygląda.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 10.09
R3 = 13.423
R2 = 13.341
R1 = 13.264
PK = 13.185
S1 = 13.108
S2 = 13.025
S3 = 12.945

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here