Naga MarketsStrategia PSV: Zakres boxa nadal utrzymywany - DAX powtórzy wczorajsze rozegranie?

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Niemiecki indeks zdaje się pozostawać w konsolidacji
  • Rynek nie generuje szczególnych sygnałów dla sesji intraday
  • Co dalej? Obrona dolnych ograniczeń zaprocentuje?

DAX w konsolidacji, środowa sesja niewiele zmienia

Niemiecki indeks wczoraj przeszedł chyba samego siebie. Absolutny brak ruchu powoduje, że niejeden trader czy spekulant po wczorajszej sesji może mieć dosyć. Generalnie, wyhamowanie ruchu w takim miejscu jest dość ciekawe, ponieważ rynek nie ma tutaj żadnego ciekawego poziomu. Co więcej, jak na złość – w obecnym zakresie ani nie potwierdza możliwości spadku (nie neguje dalszych wzrostów), ani nie potwierdza, czy dalsze pozycje długie będą w ciągu kolejnych sesji nadal praktykowane.

Generalnie jak dla mnie potwierdzeniem spadków będzie przede wszystkim wybicie zakresu 12.940 punktów i utrzymanie się rynku poniżej tego zakresu. Dokładnie jak na poniższym wykresie kontraktów na indeks. To widok H4, a więc nie musi realizować się podczas dzisiejszej sesji, czy też nie jest sugestią handlu intraday – w gwoli ścisłości. To ogólny plan kiedy dopiero zacząć myśleć o indeksie jako o walorze do ewentualnych spadków. Wszystko powyżej jednak nadal jest w longu.

wykres DAX H4 23.07.2020
DAX H4 23.07.2020

Tymczasem dla sesji intraday w kwestii PK niewiele się zmieniło. Jeśli miałbym dziś stawiać na jeden scenariusz handlu, to zdecydowanie szukałbym dalej longa. Powyżej wytłumaczyłem kiedy spojrzenie to zmieni się. Póki co nadal jesteśmy w strefie long i nadal może trwać to przez najbliższe sesje. Dopiero przełamanie PK dać może ruch pod S1, gdzie rynek będzie coraz bliższy mojej zmiany zdania. Realny target na dziś biorąc pod uwagę wczorajszą sesję to zakres 13.180 pkt. Mniej realny – jednak przy odrobinie szczęścia rynek może osiągnąć 13.230 pkt.

wykres DAX H1 23.07.2020
DAX H1 23.07.2020

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK: 23.07
R3 = 13.280
R2 = 13.210
R1 = 13.138
PK = 13.070
S1 = 12.995
S2 = 12.927
S3 = 12.854

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here