Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • DAX nadal w wąskim zakresie ruchu, oscyluje wokół zakresu 13.250 pkt
  • W piątek poziomem docelowym miała być strefa 13.260/330
  • Rynek osiągnął maksymalnie poziom 13.298 punków, wkraczając w strefę

Nowy tydzień handlowy, nowe okazje na rynku

Dziś podsumowując poprzednie sesje można by napisać, że niewiele się zmieniło – jak zawsze. Póki rynek trwa w ruchu na kilkadziesiąt punktów a same impulsy generowane przez rynek są warte kilka punktów – to zdecydowanie nie można powiedzieć, aby handel był ekscytujący.

Generalnie punkty kierunkowe na sesję pozostają takie same jak dla piątkowej sesji ze względu na podobne ułożenie rynku. Średnia krocząca widoczna na załączonym wykresie zaś bierze tylko marginalny udział w całości układu, ponieważ rynek zwyczajnie się skonsolidował a w takich przypadkach średnia niewiele pomaga.

WYKRES DAX H1 07.12.2020
DAX H1 07.12.2020

Na dziś myślę, że zasadnym będzie stwierdzenie, iż rynek może chcieć przetestować ponownie zakres 13.310/345 punktów. Pod to można będzie dziś rozgrywać rynek tak długo, póki zakres 13.200 jest utrzymywane.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 04.12
R3 = 13.412
R2 = 13.362
R1 = 13.310
PK = 13.260
S1 = 13.212
S2 = 13.163
S3 = 13.114

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here