Naga MarketsStrategia PSV: Zakres boxa nadal utrzymywany - DAX powtórzy wczorajsze rozegranie?

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Kontrakty na DAX w nocy testują bliskie okolice 13 tys punktów
  • W tym momencie jednak rynek cofa już do “punktu zero”
  • Zdaje się, że po podbiciu rynek może mieć problem z ponownym podejściem

DAX w ważnym miejscu, PK ponownie poniżej wykresu

Wracamy na wtorkowej sesji do oznaczania PK poniżej wykresu. Wczorajszy ruch Azji pokazał, że rynek jest w stanie jeszcze testować górne zakresy bez większych spadków, co może dać na dzisiejszej sesji jeszcze sygnał zakupowy. Clue jednak jak zawsze – polegać będzie na zbieraniu pozycji tylko i wyłącznie powyżej PK jeśli mowa o długich, a targetem dla rynku chciałbym, aby był zakres 12.930 jako TP1 oraz 12.993 jako TP2.

Wybredny DAX oczywiście swój ruch wzrostowy, na który czekałem od trzech dni musiał wykonać akurat w nocy – grzecznie schodząc do punktu wyjściowego akurat w momencie, kiedy już przygotowany patrzę na wykres. No nic, tak już widocznie musi być. W każdym razie często bywa tak, że jeśli na sesji azjatyckiej ruch wzrostowy był zbijany na chwilę przed wejściem już naszych godzin – to rynek ma później problem z odtworzeniem tego ruchu i pierwszy cios wykonywał na kontrę nocnego ruchu nim popyt/podaż została zebrana do ruchu azjatyckiego.

Jeśli tym razem miałby być tak samo to PK może być przetestowane lub nawet nadbite – dopiero w późniejszych godzinach generując sygnał po ponownym powrocie powyżej strefy. Dla mnie scenariusz “w to mi graj”, ale zobaczymy jak sam rynek to rozegra. W każdym razie jeśli negatywna struktura miałaby jednak dziś królować, wykres ma szansę na spadek do zakresu 12.730 pkt. Osobiście wolałbym jednak inne rozwiązanie.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK: 28.07
R3 = 13.030
R2 = 12.970
R1 = 12.908
PK = 12.843
S1 = 12.780
S2 = 12.720
S3 = 12.650

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here