Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Wczorajsza sesja nie zaskoczyła niczym nowym mimo przemówienia FED
  • Obecnie oscylujemy na poziomie dziennego PK – punktu kierunkowego
  • Wydaje się, że znów będzie szansa na odreagowanie rynku

Czwartkowa sesja przy zakresie punktu kierunkowego

Niemiecki indeks po raz kolejny wchodzi do dolnych ograniczeń podczas wczesnych jeszcze godzin czwartkowej sesji handlowej. Rynek oscyluje stale w tych samych zakresach, dlatego też PK dla sesji oraz ogólny plan zachowania rynku pozostaje dokładnie taki sam.

WYKRES DAX H1 25.03.2021
DAX H1 25.03.2021

Obrona w zakresie PK nadal zdaje się mieć zasadne podejście, ponieważ jak dotąd rynek nie negował tego zakresu to raz, a dwa nie widać jakoś specjalnie w ciągu ostatnich dni presji podażowej. Owszem, rynek faktycznie schodził schodkowo do zakresu wsparcia, jednak nadal nie świadczy to tyle o sile podaży jak bardziej o odpuszczającym popycie.

Kolejne dni pewnie będą obejmować m.in szukania zleceń po najważniejszych poziomach, a czym mniejsza płynność indeksu, tym większe prawdopodobieństwo wykonania anomalii wszelkiej maści oraz szybkich ruchów typu stop hunt/stop run. Wczorajsza sesja akurat w porównywaniu od ostatnich kilku sesji była dość płynna, choć faktycznie mało zmienna. Zobaczymy co rynek dziś pokaże, choć dla mnie setup jest jeden: szukanie wejścia w okolicach 14.600/570, SL 14.540, TP 14.660/680.

Dzisiejsze poziomy PK*: 25.03
R3 = 14.845
R2 = 14.753
R1 = 14.660
PK = 14.570
S1 = 14.470
S2 = 14.370
S3 = 14.277

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBlok po 22 – 24 marca 2021: EUR/USD, USD/CAD
Następny artykułRynek dolara amerykańskiego rośnie. USD/PLN wybija zakres 3,90 PLN
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here