Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Wczorajsza sesja nie wybroniła dziennego R1 – rynek cofał do PK
  • Test PK jednak wybronił rynek przed dalszymi spadkami 
  • W tym momencie oczekuje się na dalsze sygnały wzrostowe

Rynek ma szansę na odbicie z obecnego zakresu

Niemiecki indeks podczas wczorajszej sesji mógł faktycznie odbić wyższe poziomy praktycznie od razu, bez zbędnego cofania. Tak jednak się nie stało, moje podejście do wczorajszej sesji poszło do kosza, chociaż istotnie dało się rozegrać szybkie odbicie na DAX zaraz po godzinie 09:00, kiedy indeks testował R1 i odbił ok 50 punktów od tego poziomu. co prawda sam rozgrywałem wtedy NQ (przerzuciłem się na amerykana ze względu na ostatnią zmienność i zasięgi) jednak widać było podobną reakcje na DAX.

Następnie rynek wygenerował cofnięcie poniżej R1 i pre-market skupiał się głównie na tym, czy wrócą i utrzymają zakres 15.470 pkt. Jeśli tak, dałoby mi to szansę na szukanie kolejnego longa z tej strefy do zakresu 15.553 punktów – jeśli nie, longi musiały być zwyczajnie odpuszczone. To kwestia ograniczenia ryzyka w rozumieniu przystopowania w szukaniu odbicia tam, gdzie rynek nie reaguje, po prostu. Żadna próba przewidywania przyszłości – zwyczajne przygotowanie pod to co rynek dalej może zrobić.

Na ten moment z kolei spadliśmy do zakresu PK i utrzymujemy jego strefę. Wraz z nią testowana jest średnia, która może dać kolejny pretekst do tego, aby szukać wejścia w tych rejonach. I tak jak zostało to rozrysowane poniżej – szukać będę wejścia, jeśli po godz. 09:00 rynek nadal utrzymywać się będzie w zakresie PK. R:R w tym wypadku dać może spokojnie 3, być może 4:1 patrząc na dość wąską strefę zabezpieczania oraz potencjał nieco większego nawet ruchu niż do samego zakresu R1. W końcu mamy tendencję wzrostową na głównych indeksach (jeszcze). Powodzenia wszystkim w dzisiejszym handlu.

wykres DAX H1 20.04.2021
DAX H1 20.04.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 20.04
R3 = 15.640
R2 = 15.553
R1 = 15.462
PK = 15.375
S1 = 15.285
S2 = 15.190
S3 = 15.095

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here