Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Kontrakty na niemiecki indeks nie wykazują nadal żadnej konkretnej tendencji
  • Rynek zatem pozostaje w konsolidacji i trwać może tak kolejne sesje
  • Nie pozostaje nic innego jak handel od band do bandy

DAX zawęża ruch, pozostaje w konsolidacji, nie pokazuje konkretnych setupów

Zaczyna się właśnie środowa sesja handlowa, wobec której nie za wiele można prawdę mówiąc powiedzieć. Rynek zdaje się zawężać ruchy, nadal pozostaje w tym samym zakresie ruchu, nie wykazuje żadnych, konkretnych tendencji – jednym słowem: nuda. Obecnie jedynie co przychodzi na myśl to zbieranie indeksu po utrzymanym PK do zakresu 13.860.

wykres DAX H1 20.01.2021
DAX H1 20.01.2021

Przełamanie PK z potwierdzeniem = atak zakresu S2. Nic ponad to powiedzieć się nie da i nawet ostatni ruch, impuls wzrostowy właśnie został zanegowany (brak dalszej presji popytowej po korekcie jako pretekst do dalszego wyciągania). W pre-markecie być może sytuacja będzie bardziej klarowna, wówczas uaktualnione zostanie spojrzenie na indeks.

Dzisiejsze poziomy PK*: 20.01
R3 = 13.958
R2 = 13.902
R1 = 13.848
PK = 13.797
S1 = 13.747
S2 = 13.697
S3 = 13.641

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here