Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Niemiecki indeks wyraźnie czeka na jakikolwiek pretekst do ruchu
  • Obecnie patrząc na wykres widać nadal utrzymującą się konsolidację
  • Rynek niemieckiego indeksu nie daje na razie dalszych nadziei na spadek

DAX pod znakiem konsolidacyjnego ruchu

Niewiele można powiedzieć o aktualnej sytuacji na DAX, co nie byłoby powiedziane podczas ostatnich dni. Rynek w praktyce nic wielkiego nie zrobił, nadal siedzi dokładnie w tej samej strefie konsolidacji i jedyne co obecnie można napisać to fakt, że w związku z brakiem ruchliwości waloru – wybicie, które może pojawić się na dniach może być relatywnie silne.

wykres DAX H1 20.011.2020
DAX H1 20.011.2020

Nadal duża doza subiektywizmu mówi mi, że handlować można wobec ostatniego szczytu na zasadzie dojścia do PK / zakresu nieco wyższego i szukać sygnału na wyładowanie, ew. ewidentny sygnał wyprzedaży w postaci cash out lub sygnalną odwrotu rynku. Nic ponad to powiedzieć się nie da i w tym momencie, w takim zakresie szansa na ruch kierunkowy wynosi 50/50.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 20.11
R3 = 13.287
R2 = 13.221
R1 = 13.160
PK = 13.097
S1 = 13.036
S2 = 12.975
S3 = 12.913

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here