Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.


Sesja środka tygodnia na niemieckim indeksie to kontynuacja wzrostów. Wczorajsza analiza nie bez powodu miała nazwę “(…) czyli DAX na omawiane 12 tys punktów“. Cel został osiągnięty podczas wczorajszej sesji – zgodnie z opisem z analizy: “Dalsze wzrosty będą miały miejsce tak długo, jak długo dzisiejszy dołek z poziomu 11.840 zostanie utrzymany. Poziomem docelowym dla pozycji długich będzie poziom 11.940, natomiast niewielka korekta powinna odbić się już ze strefy 11.910/20, skąd po wykończeniu ruchu spadkowego powinna nastać kolejna fala wzrostów. Maksymalny szacowany wzrost na dziś znajduje się na poziomie 12.000 punktów“.

Te artykuły również Cię zainteresują
wykres DAX M5 03.04.2019
DAX M5 03.04.2019

Jeśli chodzi o ubiegłą sesję, warto zwrócić uwagę na charakterystyczną sekwencję budowania wzrostów. Każdemu podejściu przekraczającemu pułap 40-60 punktów towarzyszył wzmożony obrót na strefie M1 – od 700 do 900 kontraktów na świecę. Czy taka informacja coś wnosi? Nie musi. Ale może. Dokładnie daje informację zwrotną, że obecne wzrosty to skupowanie całościowe skupowanie dołków. Innymi słowy, popyt cały czas jest obecny, a podaż na razie odpuszcza handel.

W tym momencie mówiąc “podaż odpuszcza” nie mam na myśli tzw. dorbnicy. Traderzy typu retail nie mają większego znaczenia dla rynku w kontekście budowy trendu, czy ustanawiania jego zawróceń. Co więcej, sentyment graczy retail podczas ostatnich sesji zaliczał poziomy ekstremalne przynajmniej kilka razy na sesję, dlatego tym bardziej świadczy to o fakcie, że nadal rynek jest gotowy wzrastać.

Podczas prowadzenia porannej odprawy dla traderów omówiony został DAX w kontekście dotarcia do strefy 12k oraz możliwości obsunięcia. Tak, poziomy te zostały zaliczone i faktycznie, korekta mogłaby został w końcu wykonana przez inwestorów z Frankfurtu, z celem 11.850 – 11.740. Jednak, warto trzymać rękę na pulsie, ponieważ jak wynika z powyższego – rynek nadal jest gotowy podbijać.

Warto dodać z tego miejsca również, że jutro (piątek) o godzinie 20:00 prowadzę webinar dotyczący aktualnej sytuacji na niemieckim indeksie DAX – wliczając w to analizę spółek, sytuację na rynku opcyjnym, omówienie profilu wolumenowego ostatniej serii kontraktów terminowych oraz projekcję na najbliższe 4 tygodnie. Zapisać się na spotkanie można tutaj.

DAX intraday

Tymczasem podczas dzisiejszej sesji handlowej oczekuje się od rynku wykonania pierwszej korekty. Wydaje się, że po osiągnięciu poziomów docelowych dla rynku opcyjnego można pokusić się o tezę przeprowadzenia niewielkiej kontry z obozu niedźwiedzi – po raz pierwszy od kilku sesji. Warto jednak zapamiętać, że sytuacja dla pozycji krótkich będzie tak długo zasadna, jak długo rynek nie wybije poziomu 11.980. Jeśli zostanie on wybity poziomem docelowym dla pozycji długich na dziś będzie strefa 12.050 punktów. Jeśli ktoś jednak nie uznaje pozycji krótkich w dobie obecnego trendu – optymalnym miejscem dla szukania pozycji długich z celem docelowym będzie poziom 11.930-940.

wykres DAX M5 04.04.2019
DAX M5 04.04.2019

Jeśli jednak projekcja typu korekta miałaby się wypełnić, wówczas poziomem docelowym dla spadków będzie 11.920 jako TP1 oraz 11.850 jako TP2, po czym rynek powinien odbić ponownie na północ. Podczas dzisiejszej sesji jest jeszcze zbyt wcześnie aby mówić o konkretnych spadkach a zakłady powyżej scenariusz obejmuje jedynie niewielką korektę całości układu wzrostowego. Warto dziś nadal kontynuować obserwację SMA77 na wykresie m5 – w momencie jej przełamania górą scenariusz odchodzi w zapomnienie.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 04.04
R3 = 12.227
R2 = 12.084
R1 = 12.028
P.P = 11.941
S1 = 11.885
S2 = 11.798
S3 = 11.655

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutajConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here