Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Bycze nastawienie do rynku nadal jest widoczne na niemieckim indeksie
  • Rynek osiąga zatem poziomy docelowe dla poniedziałkowej sesji handlowej
  • Tym samym również indeks potwierdza dalszą zależność wzrostową

DAX w ważnym miejscu – statystyczne cofnięcie czy kontynuacja ruchu?

15.580 punktów, czyli strefa, która dla niemieckiego indeksu 30 największych spółek jest istotnym zakresem. Podczas wczorajszej – Jak i wcześniejszych zresztą sesji – mowa była o możliwości dalszego wzrostu i strzelenia zakresu 15.570 punktów – gdzie indeks jest tak naprawdę na ten moment. Warto zwrócić uwagę jednak, że znów wyłamaliśmy ostatni szczyt, ATH.

To niby nic wielkiego nie znaczy, co mogłoby być dla nas bardziej interesujące – ale. No właśnie, ale – rynek ostatnimi czasy stale po wyłamaniu szczytów cofał bez zbytniego zainteresowania wymoszczenia się na wyższych zakresach. Rozpychanie łokciami zdecydowanie nie należy do synonimów niemieckiego indeksu, choć ostatnie ruchy są dość stanowcze i bardzo Esko-zabójcze.

Na miano prawdziwego Assassin’s Creed’a to jednak DAX nie zasługuje. Ruchy są przewidywalne, a wzrost budowany systematycznie bez większych ekscesów. Co innego złoto, jednak o złocie tutaj nie piszę. Bardziej ruchy a la teddy bear z mokrym noskiem. Zobaczymy na jak długo i czy dzisiejsza sesja będzie sesją korekcyjną czy też rynek w końcu będzie chciał coś zmienić.

Setup na dziś: zejście do zakresu PK i obserwacja, czy rynek jest zbierany. Nadbicia 10 – 15 pkt wchodzą w grę i nawet byłoby to wskazane. Powrót powyżej PK (po tym nadbiciu jeśli ktoś nie załapał) może dać faktycznie całkiem dobry sygnał na atak R1 i strefy 15.590 punktów.
Wyłamanie PK = negacja wzrostów i lepiej faktycznie tego przestrzegać. Po nadbijaniu szczytów DAX potrafił nurkować 450 – 600 punktów, a sezon na kiszenie ogórków jeszcze się nie rozpoczął, żeby przetrzymywać stratne Elki.

wykres DAX H1 25.05.2021
DAX H1 25.05.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 25.05
R3 = 15.718
R2 = 15.632
R1 = 15.548
PK = 15.468
S1 = 15.385
S2 = 15.299
S3 = 15.216

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

invest

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here