Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.


Wczorajsza sesja przebiegła bez większych rewelacji – w sposób zaplanowany w czwartkowym wpisie PSV. Rynek po wybiciu dolnego ograniczenia w sposób kontrolowany wykonał stosowną do wcześniejszego ruchu korektę – wracając ponownie do zakresu konsolidacji, czyli boxa wyrysowanego wczoraj na kontraktach futures. Cały tok myślenia wraz z technicznymi potwierdzeniami co do zasadności powrotu do boxa czy też wykonania kontry ruchu spadkowego został opisywany wczoraj, dlatego nie będę rozbijał wczorajszego dnia na części pierwsze. Jedyne co warto dodać, to fakt, że rynek utworzył kilka nowych miejsc istotnych nie tylko z perspektywy handlu intraday.

wykres DAX H1 21.11.2019
DAX H1 21.11.2019

Są nimi m.in poziomy ostatecznego wsparcia układu – oznaczone na poniższym wykresie na strefie 13.040 punktów oraz wsparcie intraday, typowo pod handel na kilkadziesiąt punktów na strefie 13.105 punktów. Poniżej znajduje się zatem dla na dzisiejszy handel, który uwzględnia możliwość kontynuacji ruchu wzrostowego po wczorajszym recovery. Oczekuje się dziś od indeksu osiągnięcia przynajmniej stref oznaczonych, czyli poziomów 13.220 – 13.250 punktów. Potencjał podejścia tego typu jest dość duży i warto zwrócić uwagę, czy w momencie utrzymania układu po godzinie 09:00 nie zostanie wygenerowany odpowiedni sygnał wzrostowy na dołączenie do tego typu schematu.

wykres DAX H1 21.11.2019 2
DAX H1 21.11.2019 2

Negacją scenariusza pro-wzrostowego będzie zejście poniżej strefy wsparcia intraday, co będzie tożsame ze słabością indeksu za co za tym idzie, większym ryzykiem handlu na odbicie. Warto również pamiętać, że indeks nadal nie wygenerował żadnego sygnału swingowego co do możliwości przeceny. Choć sygnał był generowany podczas wybicia (i górnego i dolnego) to nie potwierdził go co jest koniecznie w przypadku handlu typu swing.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 22.11
R3 = 13.350
R2 = 13.263
R1 = 13.213
P.P = 13.127
S1 = 13.077
S2 = 12.299
S3 = 12.941

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutajtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena złota XAUUSD w obliczu wojny handlowej, co z trendem?
Następny artykułAsbis [ASB], Esotiq [EAH] – Gorące spółki dnia
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here