Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.


Niewiele zmieniło się na przestrzeni ostatnich sesji handlowych, sprawiając, że niemiecki indeks DAX nadal oscyluje wokół tych samych poziomów. Konsolidacja jednak to naturalny element każdego rynku – choć niektóre z nich wykazywać się mogą szczególną podatnością na trendy horyzontalne, to DAX zdaje się, że nie należy do tych wybitnie konsolidacyjnych. Mimo to jednak ostatnie ruchy mogą pozostawiać wiele do życzenia w kontekście handlu intraday.

DAX podczas czwartkowej sesji handlowej wykonał zejście zgodnie z planem – choć samym knotem nadbił poziom docelowy dla pierwszego ruchu. Nadbił, ponieważ wybicie byłoby dopiero w monecie zamknięcia pełnej świecy poniżej tego poziomu. Następnie kontra spowodowała podejście pod bliskie okolice poziomu docelowego dla pozycji typu long – zgodnie z predykcją wczorajszego PSV. Rynek to nie miejsce dla perfekcjonistów, dlatego warto odpuścić zarzuty o nadbicie 5 czy 10 punktów bądź zrealizowanie wyżej / niżej targetów o podobną wartość.

wykres DAX H1 28.06.2019
DAX H1 28.06.2019

Obecna sekwencja rynku wskazuje na dalszą możliwość podejścia pod poziomy 12.350+ – zgodnie z tym, co budowane jest obecnie na niemieckim indeksie z perspektywy H1. To, zostanie dzisiaj opisane podczas spotkania online – webinaru dotyczącego sekwencji na rynku, o godz. 20:00.

Tymczasem jeśli chodzi o obecny plan na rynek – nie będzie on jednoznaczny, mimo najszczerszych chęci doprowadzenia indeksu do jednego, konkretnego mianownika. Zasada na dziś jest prosta i nie wymaga zdolności przeglądania kryształowej kuli, aby rozegrać dziś to, co może okazać się oczywiste. Poziom 12.245 punktów stanowi w chwili obecnej poziomu wspierający dalsze wzrosty. Tak długo, jak długo zostanie on utrzymany, tak długo szansa na dalsze wzrosty istnieje – a poziomami TP1 oraz TP2 będą: 12.330 oraz 12.375 punktów. Dopiero wyłamanie tej strefy będzie ryzykiem mocniejszej obniżki, gdzie celem będzie poziom 12.180 punktów.

wykres DAX H1 28.06.2019
DAX H1 28.06.2019

Tymczasem zachęcam do zapisów na piątkowy webinar – tematem tym razem będzie użyteczność sekwencji w handlu intraday – głównie na DAX.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 28.06 (poziomy zostaną uzupełnione po godzinie 09:00!)
R3 = 12.514
R2 = 12.386
R1 = 12.325
P.P = 12.258
S1 = 12.197
S2 = 12.130
S3 = 12.002

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutajtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

 1. Widać dlaczego nikt tego nie komentuje, ponieważ komentarze negatywne są od razu kasowane, brawo, poniżej moja wiadomość która została wykasowana po kilku minutach i pewnie zarzj wykasują po raz drugi. Brawo 🙂 Fajnie się słucha tylko komplementów 🙂 ale chyba tylko takie są dozwolone, krytykę można szybko wykasować 🙂 Brawo.

  “”Człowieku, to już trochę komiczne jest, cokolwiek rynek by nie zrobił to i tak piszesz “zgodnie z planem” , niemal codziennie.

  Przecież wczoraj miało zejść w pierwszej fazie a cena poleciała do góry o niemal 30 pkt, następnie kurs zszedł około 20 pkt poniżej twoich wyznaczonych poziomów, w taki sposób naciągasz wykres tak samo jak Ci których krytykujesz, czyli ściemniaczy EW it. Wszystko można w taki sposób naciągać, “rynek to nie apteka”, tak to prawda, ale u Ciebie ta granica punktów aptecznych z jakiegoś powodu już nie istnieje. 20-30 w tą czy w tamtą , co tam, wszystko zgodnie z planem, nieźle jak na gościa który ma SL zazwyczaj 5-10 pkt….
  Jak widać każdy “analityk” się myli, z twoich komentarzy wynika że Ty nie, choć wykres mówi coś zupełnie innego, tylko po co ta zasłona dymna?
  Masz często rację, a jak nie masz to nie możesz tego przyznać? “”

 2. Człowieku, to już trochę komiczne jest, cokolwiek rynek by nie zrobił to i tak piszesz “zgodnie z planem” , niemal codziennie.

  Przecież wczoraj miało niby zejść w pierwszej fazie a cana poleciała do góry o niemal 30 pkt, następnie zszedł około 20 pkt poniżej twoich poziomów, w taki sposób naciągasz wykres tak samo jak Ci których krytykujesz, czyli ściemniaczy EW, wszystko można w taki sposób naciągać, “rynek to nie apteka”, tak to prawda, ale u Ciebie ta granica punktów aptecznych z jakiegoś powodu już nie istnieje. 20-30 w tą czy w tamtą , co tam, wszystko zgodnie z planem, nieźle jak na gościa który ma SL zazwyczaj 5-10 pkt….
  Jak widać każdy “analityk” się myli, z twoich komentarzy wynika że Ty nie, choć wykres mówi coś zupełnie innego, tylko po co ta zasłona dymna?
  Masz często rację, a jak nie masz to nie możesz tego przyznać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here