Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół indeksu DAX.


Wczorajsza sesja na niemieckim indeksie nie była niczym skomplikowanym – stąd też wynik podczas wczorajszego handlu znacznie przekroczył oczekiwaną dzienną stopę zwrotu. Choć ustalanie porannych poziomów dla wielu może wydawać się banałem i niepotrzebną rutyną – stanowi to więcej niż 50 procent sukcesu, ponieważ wiemy dokładnie gdzie oraz w jaki sposób reagować na ciąg zdarzeń, który nie jest już taki łatwy do przewidzenia.

wykres DAX M5 04.01.2019
DAX M5 04.01.2019

Jeśli do tego poziomy są dobrze ustalone, dobrze to znaczy w sposób racjonalny, mający pokrycie w ostatnich sesjach (1-2), wówczas sam handel to przyjemność. Oczywiście, każda strategia oraz podejście do rynku inaczej odbiera ustalanie tego typu miejsc oraz ich finalne rozgrywanie oraz warto dodać, że do niczego nie nakłaniam – jednak gdyby ktoś chciał zapytać o sprawdzalność czegoś takiego – macie do dyspozycji ponad cztery miesiące tutejszych wpisów, gdzie można już wyciągnąć sporą statystykę.

Wracając jednak jeszcze na chwilę do wczorajszego rynku – podczas wczorajszej analizy indeksu wspomniany został możliwy swing wzrostowy na niemieckim indeksie. Wspomniane zostało również, że wczorajsza sesja powinna mieć (przynajmniej w pierwszej części handlu) wymowę pro-spadkową ponieważ idealnie wówczas wpisywałoby się to w zasadę “jest z czego rosnąć”. Tak też się stało, dlatego traderzy czytający te wpisy lub tacy, którzy troszkę bardziej serio traktują tutejsze wpisy z całą pewnością są już zakumulowani z wczorajszych dołków (lub podwójnego re-testu potwierdzającego LOD [low of the day]) lub przynajmniej mają tak zwanego “zwiadowcę” z próbą wyciągnięcia pozycji jak najwyżej.

Czasem zdarzy mi się napisać coś sensownego, dlatego warto śledzić tutejsze wpisy. Tymczasem nie przedłużając już więcej – przejdźmy do określenia dzisiejszych punktów newralgicznych dla piątkowej sesji intraday.

DAX intraday

Na dzisiejszą sesję zaplanowane są głównie ruchy w przedziale cenowym 10.500 – 10.580. Faktem jest, że dziś pojawiła się luka wzrostowa – jednak tak długo jak długo nie zostanie wybity poziom punktu kierunkowego, który przypada na okolice dziennego R1, tak długo pozycje typu short nie będą w grze. dopiero przekroczenie tego poziomu zainicjuje setup short z dużym prawdopodobieństwem dogrania luki, czyli dotarcia do pierwszego wsparcia intraday wyznaczonego na poziomie 10.420 punktów.

wykres DAX M5 04.01.2019
DAX M5 04.01.2019

Jeśli byłbym dużym graczem – to na dziś nie dałbym zbytnio szansy dogrania luki, próbując zbudować negatywny sentyment wyciągając wszystko raz po raz – jednak dobrze dla rynku oraz innych inwestorów – po prostu nim nie jestem, dlatego spodziewać się można wszystkiego, łącznie z klasycznym i z lekka nudnym dograniem luki dając pełną satysfakcje inwestorom typu retail.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 04.01
R3 = 10.732
R2 = 10.590
R1 = 10.503
P.P = 10.447
S1 = 10.361
S2 = 10.305
S3 = 10.162

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here