Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół indeksu DAX.


Wczorajsza sesja wpisała się idealnie w zasadę – gdy poziom zostanie przekroczony, wówczas cel to. Klasyczne wskazywanie siły / słabości:”jeśli zaś strefa zostanie przełamana wówczas dwoma poziomami docelowymi będą dwa istotne dołki. Pierwszy z nich wynika z odwrócenia tendencji i finalnego wybicia wczorajszych szczytów pod koniec sesji. Drugi zaś jako wczorajsze wsparcie na open. Warto obserwować oba poziomy, ponieważ ruch może być dziś w związku z zaplanowanymi danymi jednoznaczny“.

Wykres DAX M5 08.11.2018
Wykres DAX M5 08.11.2018

Widząc wczorajszą sesję widać tę słabość – przekroczenie pivota – oraz oznaczanej strefy jako newralgicznej przełożyło się na ponad 120 punktów spadku, co ważniejsze, w pierwszych impulsach w miarę jednostajne (bez większych korekt i testów). Późniejszy spadek i finalne dotarcie do omawianego poziomu docelowego – czyli poziomu przedwczorajszego dołka skutkowało wybronieniem strefy ponad tysiącem kontraktów na dołki. To oczywiście generowało sygnał typu long na odreagowanie / korektę, która w gruncie rzeczy ciężko mówić, aby się finalnie odbyła.

WykresDAX M5 09.11.2018
DAX M5 08.11.2018

Ciężko powiedzieć – ponieważ tendencja wyraźnie utrzymywała się spadkowa (niższe dołki, niższe szczyty, brak testu miejsca wystąpienia impulsu).

DAX intraday

Choć większość traderów uważa, że niepewność indeksu wywołana jest danymi lub sytuacją geopolityczną, mam swoje zdanie na ten temat i uważam, że to wszystko niewiele znaczy, liczą się pozycje, technika i umiejętne czytanie zamiarów. W tym wypadku zamiar jednak ciężko odczytać a jedyne co widoczne to fakt, że ndeks wyraźnie na coś czeka. Z jednej strony często spotykane jest tak zwane koczowanie na poziomach, czyli testy wszystkich stron, co oznacza nic innego jak zbieranie pozycji (pozycjonowanie się) większych graczy w określonej strefy – co sprawa wrażenie chodzenia bez celu od poziomu do poziomu (co faktycznie mogłoby to oznaczać), z drugiej zaś zarówno jedna jak i druga strona mocno trzyma. Nie pozostaje nam nic innego jak obserwować oraz wyciągać wnioski.

Na dziś zdecydowanie oczekuje się (który to już raz?) testu poziomu 11.420, czyli wygenerowanie jednego z setupów po ówczesnym teście poziomu. Dopiero tam strefa pozwoli na zawarcie transakcji typu long jeśli tylko sygnał zostanie potwierdzony – ponieważ dopiero tam jest najbliższa logiczna strefa. To samo tyczy pozycji typu short – jeśli 11.420 zostanie przełamane będzie to pretekst do potencjalnego, dość sporego zejścia. Warto zatem obserwować dzisiejszy oznaczony poziom oraz patrzeć jak buduje się dziś wolumen na tej strefie.

Wykres DAX M5 09.11.2018
DAX M5 09.11.2018

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 09.11
R3 = 11.859
R2 = 11.702
R1 = 11.607
P.P = 11.546
S1 = 11.451
S2 = 11.389
S3 = 11.233

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here