Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Kontrakty na DAX poniej zakresu 12.250 punktów

Podczas wczesnych godzin wtorkowej sesji widać, że rynek wyłamał dolne ograniczenie wczoraj omawianej konsolidacji. Rynek nie znalazł sobie odpowiedniego miejsca oparcia, ab wygenerować kontrę ruchu i obecnie znajduje się 60 punktów poniżej ważnego wsparcia i układu H4. Nie jest to wiele a sam ruch nie jest jeszcze jednoznacznie potwierdzony, dlatego jeszcze przed oceną “tak, rozpoczynamy drenaż” bym się wstrzymał.

wykres DAX H4 27.10.2020
DAX H4 27.10.2020

Pierwsze przełamanie takich poziomów jeszcze nie świadczy o tym, że rynek musi to potwierdzić. Kolejna, czyli dzisiejsza sesja powinna dać kolejne wskazówki do handlu. Teraz są dwie opcje, które będę starał się rozegrać podczas kolejnych sesji:
1. Jeśli rynek potwierdzi wybicie dolnego ograniczenia (np. testem 12.250 i brakiem powrotu powyżej tego zakresu) będzie to oznaczać możliwość rozpoczęcia niewielkiego swing-shorta z celem 11.600 pkt a stop lossem powyżej 12.270/300 pkt w zależności od samego testu (teraz już, zasada ZZB) oporu.
2. Jeśli rynek wydostanie się ponownie powyżej 12.250 i ustabilizuje kurs powyżej tego zakresu może to dać indeksowi swing wzrostowy. Uklepanie wsparcia, wybicie go, powrót powyżej, ustabilizowanie i wyjście dalej górą – to typowy schemat bazy. Czekam więc na rozjaśnienie podczas dzisiejszej sesji co dalej rynek ma zamiar zrobić.

Niebawem przyjrzymy się aktualnej sytuacji na DAXie, gdzie oceniać będziemy więcej danych niż tylko pogląd techniczny. Niebawem ustalę datę dla takiego spotkania. Ostatnie dwie projekcje skończyły się dwa razy ponad 500-punktokwym zyskiem i zaczynam czuć powoli presję, że kolejna może być “statystyką”, ale wiadomo – trzeba robić swoje 🙂

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 27.10
R3 = 12.440
R2 = 12.380
R1 = 12.320
PK = 12.260
S1 = 12.200
S2 = 12.140
S3 = 12.085

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here