Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.  • Kontrakty na indeks podbijają do zakresu docelowego ostatnich sesji
  • Nie oznacza to jednak, że rynek natychmiast po tym musi spadać
  • Nie ma na razie sygnałów spadkowych, tak jak i sygnałów wzrostowych

Rynek dociera do strefy „zero”, co dalej?

Starając się odpowiedzieć na powyższe pytanie: nic. Rynek miał w ciągu ostatnich dwóch – trzech sesji wygenerować podbicie do zakresu 15.740 punktów i to zrobił, choć po kilku próbach i mękach. Następnie docierając do tej strefy (wcześniejszego R2, obecnego R1) pokazuje, że nie ma na razie żadnego sygnału świadczącego o możliwości cofnięcia rynku. Piszę o tym – choć powinno być to logiczne – bo często i to dla wielu osób dojście do danego punktu oznacza, że zaraz trzeba się obracać. Niekoniecznie.

Rynek obecnie równie dobrze może sobie podchodzić jeszcze 20 – 40 pkt nim finalnie zechce ruszyć na test dolnych ograniczeń. Na ten moment zatem handlować trzeba w oparciu o klasyczne zasady a nie o wybrany wcześniej target. Innymi słowy sygnały wytworzone a nie sygnały wyczekane. Generalnie jeśli miałbym się pokusić o szukanie L, to rejon PK byłby dobrym miejscem, zaś S, poczekałbym na dojście w rejon nadbicia szczytów (15.795) i cofnięcia na niższy szczyt. Wówczas mamy utworzoną formację odwrotu rynku.

wykres Kurs DAX H1 06.08.2021
Kurs DAX H1 06.08.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 06.08
R3 = 15.918
R2 = 15.830
R1 = 15.740
PK = 15.648
S1 = 15.558
S2 = 15.466
S3 = 15.370

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – „Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce„.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Poprzedni artykułMessi odchodzi z Barcelony? Szachy 4D w grze o wielkie pieniądze
Następny artykułKurs funta nada rośnie do 5,35 PLN. GBP/PLN osiąga cel
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here