Naga Markets

Strategia PSV: 12.200 odhaczone. Indeks DAX może spadać dalejStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Nadal rynek generuje dokładnie ten sam sygnał
  • Sytuacja zmieni się dopiero po przełamaniu 12.460 pkt
  • Celem dla niego może być rejon S3 na poziomie 12.030 (TP1)
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Intraday: DAX bez zmian – rynek z celem na S3

Dziś podobnie jak podczas wczorajszego wpisu: krótko, ponieważ sytuacja nadal się nie zmieniła i nadal jest dokładnie taka sama z punktu widzenia zasięgu, zakresu docelowego i sytuacji technicznej. Struktura nadal mówi short, a punktem odniesienia dla niej jest zakres PK mniej więcej. Dla nieco bardziej “elastycznych” szukających wcześniejszych sygnałów, już przejście S1 górą i utrzymanie się powyżej może być wczesnym triggerem do wzrostów, chociaż może być to być jeszcze lekko risky w gruncie rzeczy.

W każdym razie rynek ma całkiem realną szansę na zejście do poziomu S3 lub jak w dolnym opisie – nawet niżej, do zakresu 11.984 pkt. Generalnie można ująć to tak, że poniżej średniej kroczącej – widocznej na wykresie M30 tym razem wszystko jest w silnym shortcie, powyżej, acz niżej niż S1 nadal short wchodzi w grę, ale lepiej będzie potwierdzić to przełamaniem jej zakresu – a powyżej S1 lepiej chwilowo odpuścić i poczekać na wyklarowanie sytuacji. Tak czy inaczej szansa na realizację zejścia to dla mnie nadal granice 57%.

wykres DAX H1 12.10.2022
DAX H1 12.10.2022

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Swing: –

Podsumowanie dla sesji

Intraday: 12/10
Szansa na główny ruch do południa: Dalsze spadki
Cel dla sesji: 12.030 – 11.984 pkt.
Potwierdzenie stojące za tezą: Struktura stricte spadkowa
Dzisiejsze poziomy PK*: 
R3 = 12.891
R2 = 12.743
R1 = 12.597
PK = 12.460
S1 = 12.307
S2 = 12.168
S3 = 12.031
Swing: 

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.  

XTB

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKurs akcji Lubawa wystrzelił po wybuchu wojny. Co dalej?
Następny artykułNiepewna sesja na Wall Street. BoE straszy niestabilnością funduszy
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here