Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Rynek niemieckiego indeksu tworzy nowe ATH podczas piątkowej sesji
  • Dziś z kolei rynek ma szansę na zejście do zakresu 15.600 punktów
  • Jeśli test się odbędzie i utrzyma on PK – wówczas oczekiwać można dalszych wzrostów

PK na zakresie 15.600 – rynek może chcieć go testować

Nie można było sobie chyba wyobrazić lepszej końcówki tygodnia jak to, że rynek w ostatni dzień dobił wynik wystawiając indeks na nowe ATH pod poziomami 15.700 punktów. Podejście typu touch&go, czyli dotknięcie strefy i zaraz po tym zejście w takim przypadku wydaje się być zasadne. Dlatego też nic dziwnego w tym, że zaczynamy poniedziałkową sesję od powolnego zejścia w stronę nowo ustalonego punktu kierunkowego.

Jest nim zakres 15.600 punktów – jak widać zresztą po załączonym wykresie indeksu. Sprawa na poniedziałkową sesję jest relatywnie prosta: trzeba wybadać jakie nastawienie do nowego tygodnia ma rynek właśnie tym poziomie. Jeśli zobaczymy dziś zejście i utrzymanie się strefy, wówczas nadal nadawać będzie to tonację wzrostową, chociaż targetem dla sesji może być maksymalnie zakres 15.720 według mnie.

Nie tyle, że wątpię w jakieś mocniejsze, dalsze wzrosty, acz dziś jakoś nie wydaje mi się, aby rynek mógł dać znaczny popis w kwestii kontynuacji ruchu. Poniżej PK szukać będzie można zejścia do zakresu S1, dopiero lub z okolic R2.

wykres DAX H1 07.06.2021
DAX H1 07.06.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 07.06
R3 = 15.820
R2 = 15.745
R1 = 15.673
PK = 15.602
S1 = 15.533
S2 = 15.460
S3 = 15.390

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

invest

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułJak uzyskać kredyt dla firm bez zaświadczeń z ZUS i US?
Następny artykułNotowania dolara amerykańskiego po 3,66 PLN. Rynek znów na wsparciu
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here