Naga MarketsStrategia PSV: Zakres boxa nadal utrzymywany - DAX powtórzy wczorajsze rozegranie?

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Niemiecki indeks przekracza górne ograniczenia jak oczekiwano
  • Kontrakt na DAX przekracza zakres 12.650 punktów w piątek
  • Rynek zdaje się móc wygenerować korektę – S1 celem ruchu?

DAX z możliwą korektą podczas piątkowej sesji

Wczorajsze oczekiwania w stosunku do wzrostu na niemieckim indeksie – oraz przerwania trwającego impasu górnego ograniczenia, który tak mocno ostatnio trzymał wykres – zostały zrealizowane. Rynek nie tylko przebił zakres 12.420 punktów – ale również dotarł dziś do poziomu 12.650 punktów co jest już relatywnie wysokim poziomem. Poniżej przedstawienie dzisiejszych punktów kierunkowych, które według mnie będą kluczowe do handlu.

wykres DAX H1 03.07.2020
DAX H1 03.07.2020

Patrząc na wykres z perspektywy H1 widać, że rynek wybił ostatni szczyt i znajduje się aktualne po cofnięciu w jego rejonie. To klasyczna reakcja wybicia / nadbicia danego zakresu na tak zwaną “poprawę poziomu” na wyższy oraz cofnięcie. Pullback jednak jeśli miałby się dziś uwidocznić – może chcieć przetestować zakres dziennego PK oraz S1. Dla mnie rynek nadal jest we wzrostach i nic na razie tego nie zmieni.

Dlatego też w związku z powyższym – Oczekuję dziś utrzymania się sekwencji wzrostowej. PK oraz S1 będą służyć jak zawsze do określenia wejścia, test tego zakresu oraz utrzymanie się wykresu = próba wejścia w kolejne podboje indeksu. Warto pamiętać tylko, że dziś działamy w okrojonym składzie w związku z USA albo ich częściowym brakiem.

Zapraszam przy okazji na dzisiejsze spotkanie o godzinie 18:00 pt. reagowanie na rynkowe zmiany – wskazówki dla początkujących.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK: 03.07
R3 = 12.780
R2 = 12.700
R1 = 12.605
P.K = 12.516
S1 = 12.425
S2 = 12.326
S3 = 12.235

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here