Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Kontrakty na niemiecki rynek ewidentnie wyciągają wszystko co pikuje
  • DAX generuje trzy razy ruch spadkowy, czy to ostatnia fala zejścia?
  • Rynek pokazuje, że nadal broni się mocno przed głębszymi zejściami

DAX wygląda, jakby chciał atakować dalsze ograniczenia

Przyznam szczerze, że niemiecki rynek wydaje się o wiele silniejszy, niż można było się tego spodziewać. Chociaż podczas ostatnich sesji zamiast generować jednostajne ruchy wzrostowe – ten postanowił jeszcze testować cierpliwość schodząc do coraz to niższych punktów, jednak wyciągany jest za każdym jednym razem. To już trzecia taka sytuacja, kiedy rynek pogłębia dołki i broni się przed dalszymi spadkami. Co prawda sekwencyjne rynek nadal pozostaje w spadkach – to szansa na wygenerowanie mocniejszego ruchu wzrostowego rośnie diametralnie za każdym razem, kiedy wyciągany jest praktycznie całkowity ruch spadkowy.

wykres DAX M30 28.09.2020
DAX M30 28.09.2020

Pytanie jedynie brzmi w jaki sposób rozegra to dalej obóz byków. Z jednej strony przypadłoby się jeszcze zrzucenie notowań do zakresu 12.500, aby technicznie dało się rozegrać ewentualne zebranie popytu u popchnięcie indeksu do zakresu 12.680 – 12.750 punktów, wybijając przy tym wszystkie okoliczne szczyty, z drugiej zaś – mogłoby to być dość oczywiste i obawiam się, że aż nadto.

Zobaczymy finalnie jak to będzie wyglądać, jednak na ten tydzień zejście do 12.500 – 12.470 punktów mogłoby faktycznie dać dobry stosunek zysku do ryzyka dla re-akumulacji z celem przekraczającym 12.600+ ( w tym 12.750 jako jeden z targetów). Na sesji intraday z kolei można będzie polować na zakres PK i tam patrzeć, czy rynek nie da odreagowania ponownie do zakresu R1 – lub strefy 12.635 pkt. Z kolei dziś o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie na temat średniego terminu na niemieckim indeksie.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 28.09
R3 = 12.726
R2 = 12.668
R1 = 12.614
PK = 12.560
S1 = 12.502
S2 = 12.448
S3 = 12.395

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here