Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Kontrakty na DAX realizują zejście do S2 oraz ruch wzrostowy do PK
  • Część ruchu zatem wykonana podczas środowej sesji handlowej
  • W czwartek oczekuje się re-testu zakresu PK/S1

Niemiecki indeks może nadal odbijać – wcześniej jednak dobrze, aby testował wsparcia intraday

Podczas czwartkowej sesji handlowej niemiecki indeks podbija do zakresu 14.000 punktów i cofa 40 pkt zbliżając się do zakresu średniej kroczącej. Wczorajsza sesja przebiegła bez większych rewelacji, co widać zresztą na złączonym wykresie. Generalnie rzecz ujmując na wykresie widzimy ewidentne oczekiwanie na pretekst do wyrwania się z obecnych stref – jednak co tym będzie lub kiedy to nastąpi nadal pozostaje pod znakiem zapytania. Dobrze by było, gdyby rynek wyrwał się z impasu tych słabych sesji jeszcze przed końcem stycznia – najlepiej atakując zakres 14.130 i spadając następnie poniżej 13.600 pkt, jednak nadal to życzeniowe spojrzenie na rynek.

wykres DAX H1 14.01.2021
DAX H1 14.01.2021

Na sesję intraday z kolei jedyne co przychodzi do głowy to obserwacja, czy obecna “struktura” nie będzie podtrzymywana. To znaczy – obserwacja PK/S1, czy zejście w ramach re-testu zakresu nie wygeneruje kolejnego ruchu wzrostowego z celem strefy R2. Nic ponad to wymyślić na razie się nie da. Rynek nie buduje konkretnego schematu obecnie w kwestii podejścia intraday.

Dzisiejsze poziomy PK*: 14.01
R3 = 14.128
R2 = 14.058
R1 = 13.990
PK = 13.923
S1 = 13.858
S2 = 13.788
S3 = 13.721

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here