Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Niemiecki indeks DAX dociera ponownie do zakresu 13.285 punktów
  • Jednocześnie z nim największy indeks europejski może atakować szczyty
  • Rynek ma szansę dziś wygenerować kolejny ruch wzrostowy

Kontrakty na DAX z celem 13.372 punktów

Niemiecki indeks podczas dzisiejszej, poniedziałkowej sesji dociera do zakresu swojego oporu intraday – który widać dobrze z perspektywy ostatnich szczytów z H1. Wydawać by się mogło, że rynek ma szansę dziś na kolejny dzień wzrostów, jednak ta luka, która utworzona została w nocy powoduje, że rynek może zejść jeszcze w jej okolice zanim na dobre wygeneruje odpowiednie sygnały wzrostowe. Punkt kierunkowy dzisiejszej sesji znajduje się właśnie na tym poziomie, choć, aby rynek dał sygnalną na dalsze wzrosty – musi on po pokryciu luki wrócić nieco powrotnie powyżej 13.217 pkt.

wykres DAX h1 14.09.2020
DAX h1 14.09.2020

Tymczasem warto tez zobaczyć jak wygląda sytuacja na największym indeksie europejskim – EU50. Kontrakty na indeks podchodząc ponownie do górnego ograniczenia i wydaje się, że formacja zawężającego się ruchu ma w końcu możliwość przyatakować swoje oporu H1/H4. Całkiem ciekawie to wygląda na tej perspektywy, zupełnie jakby rynek miał szansę na wyłamanie tego zakresu.

wykres EU50 H4 14.09.2020
EU50 H4 14.09.2020

Jeśli faktycznie miałoby tak być, wówczas reszta rynków – w tym i DAX miałby szansę na dalsze wzrosty. W wypadku przełamania EU50 swoich szczytów, mogłoby to dać ruch na niemieckim indeksie do zakresu około 13.411 punktów, jednak czy dziś indeks będzie w stanie wykonać cały ten ruch – pozostaje na razie kwestią sporną. Warto jednak przyglądać się, czy faktycznie sygnały wzrostowe nie zostaną dziś wygenerowane.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 14.09
R3 = 13.427
R2 = 13.352
R1 = 13.286
PK = 13.217
S1 = 13.150
S2 = 13.081
S3 = 13.003

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here