Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Rynek nadal pozostaje w tym samym zakresie handlu
  • Zdaje się, że niemiecki indeks może nadal podejść pod górne ograniczenia
  • Ruch przy PK można nazwać obroną dolnych ograniczeń

Oczekiwanie na strzelenie górnych ograniczeń

Kolejny dzień DAXa utrzymującego się na tych samych poziomach, czyli handel w obrębie PK -> R1. Niewiele na ten moment można dodać prócz tego, że wczoraj rynek nie dał zbytnio rozegrać ciekawszych ruchów. Na ten moment zatem założenia nie ulegają zmianie i nadal sądzić można, iż wczorajsze założenie będzie aktualne.

W tym wszystkim warto zwrócić uwagę również na fakt pojawiającej się obrony dolnych zakresów za każdym razem, kiedy tylko rynek schodzi nieco mocniejszym akcentem. W takim wypadku poprawna interpretacja kwestii nadbicia a wybicia jest kkuczowa w dalszym handlu, z czym mogliśmy się wczoraj mierzyć. W dodatku schemat “bazy” niejako nadal daje zarobić.

Wobec powyższego wszystkie ustalenia dla dzisiejszej sesji są dokładnie takie same jak podczas ostatnich analiz niemieckiego rynku.

wykres DAX H1 08.04.2021
DAX H1 08.04.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 02.04
R3 = 15.510
R2 = 15.407
R1 = 15.300
PK = 15.194
S1 = 15.091
S2 = 14.982
S3 = 14.873

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here