Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Kontrakty na niemiecki indeks nadal bronią się przed spadkami
  • Zdaje się, że rynek pokazał już gdzie tak naprawdę jest najważniejsze wsparcie
  • Sekwencja H4/D1 nadal jest pro-wzrostowa, jednak niewiele brakuje do przełamania

DAX w mocnej sekwencji wzrostowej

Wczorajsza sesja pokazała dwa oblicza – tego, że w każdej chwili rynek może wykonać klasyczną “rurę” i wygenerować ruch spadkowy w bardzo szybkim tempie, oraz oblicze szybkiej obrony poziomu, gdzie nawet błyskawicznie zainicjowane spadki mogą być wybronione. Co prawda handel wczoraj do pewnego momentu na pozycje długie przypominał chodzenie po mokrych dachówkach 10-piętrowego budynku, jednak zakres S3 wg. PK wybronił co miał bronić.

wykres DAX H4 09.09.2020
DAX H4 09.09.2020

Z perspektywy interwału czasowego H4 niewiele w sumie się dzieje. Patrząc jedynie na niższe interwały czasowe wydaje się, jakby DAX dokopał się do Chin. W gruncie rzeczy jednak rynek stoi cały czas w jednym i tym samym przedziale, a poziomy newralgiczne dla rynku nadal nie zostały przełamane. Dlatego nie ma co się fiksować i powiedzieć sobie trzeba – że rynek jeszcze niczego w gruncie rzeczy do tej pory nie pokazał. Nadal trwa konsolidacja i ją trzeba rozgrywać.

wykres DAX H1 09.09.2020
DAX H1 09.09.2020

Tymczasem spójrzmy na rynek z perspektywy punktów kierunkowych dnia. Obecnie znajdujemy się powyżej PK i wszystko w tym zakresie nadal jest na longa. Dopóki rynek nie przełamie zakresu 12.906 będzie można sądzić, że atak zakresu 13.050 jest zasadny. Wokół niego również przebiega aktualnie zakres średniej kroczącej, gdzie dobrze będzie mieć wgląd na to.

Tymczasem przełamane PK może znów dać ruch pod zakres dołków jak S1 12.835 i nieco niższą strefę. Dotychczas jednak rynek bronił tego zakresu, więc trzeba będzie obserwować jak zachowa się podczas kolejnych prób obrony zakresu. Warto pamiętać tylko, że kiszenie stratnych tylko dlatego, że rynek zazwyczaj wraca nie będzie dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza, kiedy w końcu przełamiemy impas konsolidacji.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 09.09
R3 = 13.125
R2 = 13.051
R1 = 12.978
PK = 12.906
S1 = 12.835
S2 = 12.763
S3 = 12.683

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here