Naga Markets

Strategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Niewiele się zmieniło od poprzedniej analizy indeksu
  • Rynek nadal operuje na tych samych zakresach – bez zmian
  • Nadal można uznać wczorajszy schemat za aktywny
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Na indeksie brak istotniejszych zmian

Poniedziałkowa sesja nie zaskoczyła nas niczym szczególnym, dlatego też założenia pozostają na jednym i tym samym poziomie docelowym. Sam schemat z wczoraj również: “Rozegrać to będzie można według mnie w taki sposób: zejście do 15.640 – 15.560 i szukanie w tych rejonach wyhamowania, a następnie zbierania strefy. Kluczowa jak zawsze będzie też godzina 09:00. To godzina, w której rynek zdecyduje co dalej a przynajmniej na kolejne dwie, trzy godziny.Podsyłam wgląd w PK i całość strefy. Można sobie gdzieś rzucić podglądowo jeśli ktoś byłby zainteresowany na jakieś platformie mt4. Pamiętać warto tylko o własnoręcznym dopasowaniu poziomów, jeśli te będą się różnić pomiędzy dostawcami.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

wykres DAX H1 14.12.2021
DAX H1 14.12.2021

Podsumowanie dla sesji

Szansa na główny ruch do południa: Ruch wzrostowy.
Cel dla sesji: 15.800 – 15.857
Potwierdzenie stojące za tezą: Jak w tekście, wszystko zostało wyłożone.
Dzisiejsze poziomy PK*: 14.12
R3 = 15.944
R2 = 15.818
R1 = 15.695
PK = 15.575
S1 = 15.500
S2 = 15.327
S3 = 15.208

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.  

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here