Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem Royal Financial Trading.


Wczorajsza sesja można powiedzieć, że przebiegła idealnie według planu. Przynajmniej pierwsze 7,5h, czyli pełna sesja europejska. Na wczorajszą sesję plan był prosty: “Uważam, że dziś istnieje bardzo duża szansa na to, że luka nie zostanie dograna podczas porannych godzin handlu a dzienny zasięg dla pozycji długich może sięgnąć nawet poziomu 12.420. (…) Dlatego na dzisiejszą sesję maksymalny wzrost szacuję na poziomie 12.420 (jako TP2), natomiast i tak już dobrym poziomem będzie poziom TP1 na poziomie 12.360

DAX – M5, przegląd sesji

Cóż, nic dodać, nic ująć. Co prawda nie było zbyt dużo okazji do zajmowania pozycji długich – po prawdzie sam zajmowałem je lekko “z czapy”, jednak sygnał był dość silny a ryzyko zamknięte w w stosunku klasycznym, 2:1 – dlatego wszystko było pod kontrolą. Również od jakiegoś czasu prowadzę cykl Pre-Makret przed godziną 14:00, gdzie odświeżam sytuacja związaną z głównymi indeksami amerykańskimi oraz DAXem. Pisałem, że zaznaczona strefa wsparcia będzie istotna na dalszą sesję – i choć liczyłem wpierw na korektę nim wyjdziemy pod poziom dziennego targetu dla pozycji długich, to jednak korekta nie odbyła się a jedynie re-testowaliśmy wsparcie z sygnałem z wolumenu na strefie.

Po godzinie zamknięcia sesji europejskiej handel praktycznie zamarł – co nie zdarza się w gruncie rzeczy aż tak często. Cena oscylowała wokół cen uśrednionych dla sesji popołudniowej sugerując brak większego zainteresowania ze strony popytowej.

Dax Intraday

Wtorkowa sesja rozpoczyna się luką spadkową na poziomie niecałych 30 punktów. Wykres od razu szuka oparcia na najbliższych poziomach wsparcia – i znajduje w pierwszych minutach handlu na dziennym wsparciu S1 na poziomie 12.235. Jednocześnie – stanowi to ważny poziom wsparcia dla dalszego układu wzrostowego. Jeśli wykres chce kontynuować wzrosty, wsparcie nie powinno być drastycznie przełamane. Jednak na amerykańskich indeksach został w dniu wczorajszym wygenerowany kolejny sygnał sell – i jeśli podchodząc do rynków na zasadzie korelacji – istnieje duże prawdopodobieństwo przełożenia sygnału i na rynki europejskie. Jednak do rzeczy i konkretów.

Dla pozycji długich bastionem obronnym jest wspomniany już poziom dziennego S1 (12.235). Jeśli zostanie obroniony lub w pobliżu poziomu wygeneruje się jakiś sygnał popytowy, wówczas targetem dla pozycji długich powinien być w pierwszej kolejności poziom TP1 – 12.285/90. Jest to oczywiście poziom wczorajszych dołków – a więc istotna sekwencja dla dzisiejszej sesji handlowej, zwłaszcza w pierwszych godzinach handlu. Jeśli doszłoby do przełamania strefy, choć ta wydaje się dziś dość mocnym poziomem, wówczas TP2 dla pozycji long to poziom 12.340, czyli podwójnie re-testowana wczoraj strefa. Warto mieć ją na uwadze.

Dla pozycji typu short sytuacja jest nieco bardziej korzystna. Utworzony od rana negatywny sentyment rynkowy przemawia za spadkami i przełamanie poziomu obrony byków (S1) będzie dla mnie sygnałem do próby dogrania strefy. Strefy czyli pełnego zasięgu pomiędzy pivotami, w tym przypadku S1 -> S2. Stanowiłoby to około 70 punktów. Na dzisiejszą sesję nie widzę dużego prawdopodobieństwa większych spadków niż powyższy poziom S2, dlatego jest to zarazem maksymalny poziom spadków na dzisiejszą sesję. Jeśli jednak jakimś sposobem poziom nie zatrzyma wykresu, kolejnym rozsądnym poziomem wydaje się 12.120. Dojście jednak w te rejony szacuję na ok 20% szansę.

Dziś bez większych dodatkowych analiz, miesiąc dopiero się rozpoczął, więc warto skupić się na klasycznym handlu intraday, bez zaśmiecania głowy dodatkami. Warto jednak zwrócić uwagę już podczas samego handlu na sentyment graczy EUWAX. Może stanowić to istotną podpowiedź w handlu.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 02.10
R3 = 12.560
R2 = 12.429
R1 = 12.366
P.P = 12.298
S1 = 12.235
S2 = 12.167
S3 = 12.036

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzy PPK zasilą polską giełdę?
Następny artykułAnaliza dla początkujących: EUR/CAD – powody do spadków
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here