Naga MarketsStrategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • PK nie ulegają zmianie na wtorkowej sesji handlowej
  • Rynek przebiega mniej więcej w tej samej strefie
  • Schemat dnia może opierać się na zejściu do S1
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kontrakty z szansą na cofnięcie do wsparcia

Wczorajsza sesja handlowa wykonała relatywnie szybko wskazywane podejście. Celem dla sesji miał być zakres 15.706 po utrzymaniu PK, lub zejściu nieco niżej, do zakresu S1 – i rynek wygenerował podejście, re-test zakresu PK i wyjście do poziomu 15.699,1 pkt już po 08:00, przez co trudno było to realnie rozegrać. Niestety kolejne godziny to niestety zakres cofnięcia i konsolidacji, więc prawdę mówiąc tam już nie dało się nic rozegrać.Dziś z rana rynek wygląda zupełnie tak, jakby chciał wpierw testować poziomu S1 nim wykaże jakąkolwiek inną tendencję. To dobrze, ponieważ w przypadku faktycznego testu dolnego ograniczenia (S1) jest szansa na zebranie rynku z ciekawym r:r. Mówię, że „jest szansa” bo nie jestem alfą i omegą a to nie jest wybieganie w przyszłość a przygotowanie się do ew. scenariusza. Celem dla sesji w przypadku udanego utrzymania S1 byłby zakres 15.685 pkt.

WYKRES DAX H1 28.09.2021
DAX H1 28.09.2021

Podsumowanie.
Szansa na główny ruch do południa:
Wzrosty, po korekcie w okolice pierwszego wsparcia wynikającego z punktów kierunkowych.
Target dla sesji: 15.685 pkt.
Potwierdzenie stojące za tezą: Zejście możliwe na zasadzie szukania oparcia na niższych zakresach + ewidentny brak dalszej pary do wzrostu, podejście możliwe poprzez utrzymanie struktury wzrostowej (utrzymanie rejonu S1 +- 20 pkt).
Dzisiejsze poziomy PK*: 28.09
R3 = 15.822
R2 = 15.740
R1 = 15.655
PK = 15.570
S1 = 15.482
S2 = 15.397
S3 = 15.312

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – „Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce„.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułBlok po 22 – 27 września 2021: EUR/USD, GBP/USD
Następny artykułKurs dolara (USD/PLN) 28 września notowany po 3,9311 PLN
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here