Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.


Nie ma chyba już inwestora – a przynajmniej być nie powinno – który wierzyłby w jakiekolwiek zapewnienie amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa odnośnie podpisania umowy handlowej z Chinami. Optymistyczno-pesymistyczną papką medialną odnośnie jak tego, jak blisko nie jest (i daleko zarazem) do podpisania porozumienia pomiędzy dwoma mocarstwami karmieni są inwestorzy już od dawna. Finał zawsze jest taki, że pojawiający się news – raz o dobrej, raz o złej stronie – popycha lub spycha rynki na kilka – kilkanaście sesji handlowych i świat widzi już pogrom – lub zbawienie na rynku.

Chyba nikogo już nie dziwi nagły zwrot akcji po takich informacjach. Problemem jedynie jest fakt, że nie wiadomo do końca jak rozgrywać rynki zaraz po takich wydarzeniach – ponieważ dementi potrafi pojawić się z dnia na dzień, zupełnie jak pojawiający się lek na rynku, leczący trawionych gorączką głowy państw. W tym momencie jednak przechodząc już płynnie do technicznej strony niemieckiego indeksu DAX – widać, że ten, wraz z amerykańskimi rynkami zepchnięty został poniżej istotnego wsparcia cenowego.

wykres DAX H4 18.07.2019
DAX H4 18.07.2019

Na odbicie mocniejsze nie liczyłbym na dzień-po informacjach ponownego oddalenia się (co za nowość!) od możliwości podpisania porozumienia na linii USA-Chiny. Raczej skierowałbym się celem w kierunku poziomu 12.120 – 12.080. To są poziomy docelowe dla dzisiejszej sesji handlowej o ile przedstawiona powyżej – jasno i wyraźnie – struktura zostanie utrzymana a luka nie będzie domykana. Uczulam dziś na dogrywanie luki.

Najnowszy template (szablon wykresu) dla MT4 do pobrania jest z tego miejsca (DAX H1 15.07.2019).

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 18.07 (poziomy zostaną uzupełnione po godzinie 09:00!)
R3 = 12.640
R2 = 12.492
R1 = 12.393
P.P = 12.344
S1 = 12.245
S2 = 12.198
S3 = 12.048

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutajConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here