Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół indeksu DAX.


Na poniedziałkową sesję zaplanowane było w pierwszej kolejności podejście do lub w bliskie okolice poziomu 11.560 stanowiącego poziom dziennego pivota – następnie zejście w okolice poziomu S1 oraz dalszą korektę. Co prawda jednoznacznego dojścia do strefy pivota nie było – jedynie nieśmiałe podejście 10 punktów niżej, aczkolwiek sam kontekst analizy został zachowany, a tym samym ruch jak najbardziej się sprawdził. Czym innym jest oczywiście, że rozegranie tego typu scenariusza, kiedy całość ruchu rozkłada się na calutką sesję jest stosunkowo trudne, jednak bądź co bądź finalnie ruch został wykonany.

wykres DAX M5 05.11.2018
DAX M5 05.11.2018

Osobiście w dniu wczorajszym wstrzymałem się od handlu, zaraz po otrzymaniu jednego mikro-sl’a (5pkt), głównie ze względu na panującą niezmienność – a raczej jej braku z perspektywy M5/M15 i była to zdecydowanie trafiona decyzja. W ostatnich dwóch sesjach handlowych zmienność diametralnie spadła, co jest widoczne również na samym indeksie zmienności / strachu, zwanym VIX. W tym wypadku analizie podlega oczywiście kontrakt listopadowy z rynku futures.

wykres FVIX 06.11.2018
FVIX 06.11.2018

Peak osiągnięty dotychczas został na poziomie 23 punktów, podczas gdy niemiecki indeks DAX wykonywał po 300 punktów na sesji, a w chwili obecnej indeks spadł o ponad 16 procent do poziomu 19,4 pkt. Warto obserwować zmienność samego indeksu w zestawieniu z indeksem VIX – zwłaszcza, kiedy ruch na tym pierwszym zaczyna wyraźnie zamierać z perspektywy ostatnich kilku sesji.

DAX intraday

Na dzisiejszą sesję konkret bez owijania. Dzisiejszym wsparciem dnia jest nie tyle pivot, jak sekwencja z końcówki handlu dnia wczorajszego – zaznaczona na wykresie w postaci zielonej linii przerywanej. To właśnie na ten poziom czekam dziś, aby stwierdzić czy pozycje L czy S. Tam właśnie wypadać będzie najlepsze risc ratio dla scenariusza wzrostowego, z targetem pod dzienny opór R1 pokrywający się jednocześnie z wczorajszymi szczytami. Tak więc poziom istotny do zamknięcia bądź zredukowania większości pozycji typu long. Oczywiście dalsze podejście jest możliwe a dzisiejszy maksymalny wzrost szacowany jest na poziomie bliskich okolic dziennego poziomu oporu R2.

wykres DAX M5 06.11.208
DAX M5 06.11.208

Jeśli chodzi o scenariusz spadkowy wchodzą dwie ewentualności na dzisiejszy handel. W momencie przerwania wspomnianego powyżej wsparcia – co jednoznacznie rozrysowane jest również na powyższym wykresie z celem dziennego S1 jako TP1 oraz poziomu docelowego na dziś dla pozycji short 11.420 jako TP2, lub w przypadku dojścia do strefy docelowej dla pozycji L i obrót na korektę wzrostów. Nie ma dziś większego problemu z interpretacją sygnałów oraz poziomów, dlatego myślę, że i analiza jest z serii tych prostych i przyjemnych.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 06.11
R3 = 11.675
R2 = 11.590
R1 = 11.544
P.P = 11.504
S1 = 11.459
S2 = 11.419
S3 = 11.333

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCatalyst – rynek obligacji prowadzony przez GPW
Następny artykułNovogratz: Bitcoin na nowych maksimach w 2019 roku
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here