Naga Markets
Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.


Wczorajsza sesja handlowa na niemieckim indeksie stała pod znakiem kontroli przez amerykańskie indeksy giełdowe. Nic w tym dziwnego, kiedy inwestorzy mieli dzień wolny od handlu. Co prawda rynek Futures chodził, co sprawiło, że handel był możliwy, jednak w takie dni lepiej trzymać się z daleka od waloru, ponieważ możliwość wystąpienia niekontrolowanych ruchów jest relatywnie duża.

Tymczasem niemiecki indeks zbliżył się właśnie do cen z końcówki maja – przed spadkiem rzędu 500 punktów. Informacja ta jest ważna z technicznego punktu widzenia, ponieważ indeks wykonał równe 1 do 1 ostatniego impulsu spadkowego. W tym momencie można postrzegać DAX’a jako indeks ze sporym potencjałem wygenerowania impulsu wzrostowego. Niestety jednak może okazać się, że bez ówczesnej korekty – choć na taką jeszcze liczę.

Dobrze byłoby, aby indeks wykonał zejście w granice poziomów 12.070 / 12.030 tak, aby re-akumulacja mogła odbyć się w warunkach niegraniczących z dobieraniem pozycji na szczytach. Jednak w ostatnich dniach rynek wykonywał podawane w PSV targety praktycznie od razu, więc nie zdziwi mnie i tym razem, jak DAX zwyczajnie nie da się porządnie re-akumulować. Dlatego, prócz sugerowanego rozwiązania – pojawi się również możliwość wykorzystania sekwencji, która zostanie dopiero utworzona.

WYKRES DAX H1 11.06.2019
DAX H1 11.06.2019

Mowa oczywiście o momencie, w którym rynek przełamie ostatni szczyt, cofnie do jego potwierdzenia oraz wykona choć niewielki przestój na poziomie sugerując stworzenie boxa – zakresu konsolidacji. Wówczas risk ratio znacznie się poprawi, ponieważ z góry wiadomo będzie – poprzez wygląd boxa – gdzie trzeba będzie się bronić. Target dla pozycji długich jest jednak w określonym miejscy i dla pierwszego – i dla alternatywnego scenariusza i jest nim strefa 12.300 punktów.

Przy okazji mówiąc, patrząc z poziomu pozycyjnego handlu – strefa 11.970 w ostatnich dniach miała bardzo duży obrót. Dlatego też strefa ta jest wolumenowym wsparciem, stanowiącym miejsce sporego obrotu oraz możliwej dalszej obory wykresu przed ewentualnymi spadkami – jeśli takowe miałby się pojawić. Tymczasem z rynku opcyjnego nadal brak istotniejszych zmian. Stale poziomy opisywane przed kilkoma wpisami są aktualne, dlatego nie pozostaje nic innego jak obserwacja obecnych stref.

Opis sesji na dziś został już przedstawiony, a 21.06 – w piątek spotkamy się podczas omówienia aktualnej sytuacji na DAX w kontekście średnioterminowym.

DAX do pobrania:
– Template na wykres H1 05.06.2019
– Template na wykres D1 05.06.2019

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 11.06 (poziomy zostaną uzupełnione po godzinie 09:00!)
R3 = 12.246
R2 = 12.167
R1 = 12.127
P.P = 12.088
S1 = 12.048
S2 = 12.009
S3 = 11.930

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutajtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKodak ponownie wchodzi na blockchain
Następny artykułZłoty silny słabością USD. Kurs euro i dolara do PLN
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here