Naga Markets
Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół indeksu DAX.


Piątkowa sesja handlowa przed istotnym spotkaniem Grupy G20 w pierwszych godzinach handlu była typowym straszakiem. I nie wynika to z mądrości tzw. dzień po – gdzie już wiemy jak wygląda aktualny wykres i mówimy o tym, jakby to była najłatwiejsza rzecz do przewidzenia na świecie – tylko wynikało to nadal z technicznie utrzymywanych poziomów, które nadal mówiły: to jest swing-long.

wykres DAX M5 30.11.2018
DAX M5 30.11.2018

Na grupie zainicjowany był również z tego powodu dokładnie 26 listopada swing long z założeniami: “Dax swing-long, ENTRY = 11.260, SL = 11.000, TP1 = 11.700, TP2 = 11.840, R:R = 1,7 / 2,3 ~ 2, (midterm setup)“. Dziś – z powodu luki wzrostowej wynoszącej 176 punktów połowa pozycji zostaje zredukowana na poziomie 11.530, dlatego, że istnieje (małe – ale jednak) prawdopodobieństwo na dogranie luki. Tak duże luki na DAX często są szybko dogrywane – w końcu mówimy o blisko 200 punktach.

Dodatkowo – przez weekend poruszany był temat technicznego podejścia do re-testowanego w piątek poziomu. Warto dodać, że było to dogranie poprzednich luk cenowych oraz jednocześnie poziom sekwencji wspierający całość układu wzrostowego. Wyprzedzając pytanie – czy w takim razie sam to handlowałeś, skoro twierdzisz, że było to takie techniczne? Otóż, tak się składa, że owszem. Dołożone zostały pozycje do powyższego zainicjowanego swing-long, co zmieniło proporcję swing’a na korzyść. Stąd – częściowa redukcja zleceń.

DAX intraday

Na dzisiejszą sesję prawdę mówiąc ciężko jednoznacznie określić potencjalny setup. W takich sytuacjach często zamiast kombinować zastanawiam się co bym zrobił, gdybym był znaczącym graczem na rynku. Z jednej strony idąc tym tokiem myślenia – nadbiłbym dzisiejszy high o kilka punktów czyli poziom 11.530 i stoczyłbym wykres pod dzisiejsze wsparcie Support II. Tam dokładałbym pozycje, ponieważ jako doży gracz mam czas i mogę pozwolić sobie na akumulację.

WYKRES DAX M5 03.12.2018
DAX M5 03.12.2018

Z drugiej zaś z całą pewnością sentyment graczy rynkowych (inwestorów typu retail) będzie chciało lukę dograć – w końcu prawie 200 punktów jest do przehandlowania. Dlatego, jako duży gracz mógłbym to wykorzystać jako paliwo dla pozycji długich. Tak czy inaczej – na pewno nieocenionym narzędziem będzie korzystanie z sentymentu EUWAX na sesję intraday, jako barometr pozycji graczy rynkowych.

Na dziś jeśli poziom high zostanie przekroczony, oczekiwać się będzie dalszych wzrostów – dlatego tak długo jak długo nie zostanie przekroczony poziom dzisiejszego open nie ma mowy o pozycjach typu short. Poziom docelowy dla swing long nadal nie został osiągnięty – a wynosi on 11.700. Dopiero przekroczenie rozrysowanego dołka będzie równoznaczne z potencjałem korekty – nie wcześniej. Warto podpierać się również podczas dzisiejszej sesji na średniej SMA20 na wykresie M1.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 03.12
R3 = 11.540
R2 = 11.410
R1 = 11.362
P.P = 11.282
S1 = 11.234
S2 = 11.155
S3 = 11.027

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMillennium Bank S.A. – krok od szczęścia
Następny artykułKomentarz walutowy – rynki świętują rozejm
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here